Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Sorulara Cevap Vermekte Zorlandı

Amerika Birleşik Devletleri Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Raj Shah, İsrail askerlerinin Gazze sınırında yapmış olduğu kanlı saldırılar sonucunda elli beş Filistinlinin yaşamını yitirmesinden yalnızca "Hamas'ın sorumlu olduğunu" iddialarında bulundu.

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Sorulara Cevap Vermekte Zorlandı

Amerika Birleşik Devletleri Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Raj Shah, İsrail askerlerinin Gazze sınırında yapmış ğu kanlı saldırılar sonucunda elli beş Filistinlinin yaşamını yitirmesinden yalnızca "Hamas'ın sorumlu ğunu" iddialarında bulundu.

Sözcü Yardımcısı olarak konuşma meydana getiren Shah, Beyaz Saray'daki basın brifinginde Amerika Birleşik Devletleri'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını ve İsrail'in elli beş Filistinliyi şehit etmesine alakalı olarak sorulara açıklık getirdi. Konuyla alakalı olarak ısrarlı bir şekilde soruların hepsine "Bu kayıplardan Hamas sorumludur" biçiminde yanıt veren Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı, İsrail yönetimi ve askerleri ile alakalı hiçbir değerlendirme gerçekleştirmemesi de dikkatlerden kaçmadı.

Bir medya mensubunun yöneltmiş ğu, "Gazze sınırında öldürülenlerin hepsi Filistinli, İsrail yönetimine ve askerlerine şiddeti düşürmeleri hususunda hiçbir söyleminiz yok mu?" biçiminde soru yöneltmesi üzerine cevap vermekte güçlük çeken Shah, "Daha önce de belirttiğim gibi bu kayıplardan Hamas sorumludur, İsrail değil." yanıtını verdi.

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Shah, Fransa Dışişleri Bakanlığının gerilimin azaltılması hususunda İsrail'e gerçekleştirdiği çağrının anımsatılması üstüne de önceki sözlerini yenilemekle yetindi.

Kuveyt, İsrail'in Gazze sınırındaki şiddet olayları yapılması üstüne Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden (BM) acil bir şekilde toplantı yapılması isteğinde bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0