Evraksız Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Evraksız Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam, son dönemde Uzakdoğu asyada en çok ziyaret edilen ülkelerden biri oldu. Gerek kültürüyle, gerek inanılmaz doğasıyla ve insanlarıyla ilgi çekmeyi başardı. Yıllarca sadece savaş ülkesi olarak anılan Vietnam artık turizmle anılmakta. Bir çok Türk gezgin bloglarında Vietnam hakkında methiyeler düzmektedirler. Fakat Vietnam vize konusu biraz muallakta bir durum. İnternet üzerinde güzel şeylerin yanında aynı zamanda bir çok bilgi kirliliği yer almaktadır.

Vietnama vizesinin Türk vatandaşları için ekstra bir zorluğu yok. Sadece Amerika, Avrupa ve bazı diğer ülke vatandaşları 1-2 iş gününde alırken bizim bize başvurumuz 7-10 iş günü sürüyor. Bu da çok ciddi bir problem değil. Öncelikle C1 belgesi, diğer adıyla vize onay mektubu adında bir belgeye ihtiyacımız var.

Vietnam C1 Belgesi Nasıl Alınır ?

Vietnam c1 belgesi için 2016 yılından beri Türk vatandaşları ve yabancı ülke vatandaşları için c1 belgesi temin eden Vietnamavize.com üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Firma yetkililere mail veya whatsapp üzerinden sadece pasaport ilk sayfa görüntünüz ve uçak bileti rezervasyonlarınızı iletmeniz yeterli. Başka bir şey gerekli değil. Belgeniz 7-10 iş günü içinde elinizde oluyor. Ödemenizi de belgeniz çıktıktan sonra gerçekleştiriyorsunuz. Tek girişli vize ücreti 90 usd iken, çoklu girişli için 110 usd ödüyorsunuz. Bu belgenin çıktısı, 2 adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd bulundurmanız Vietnam vizenizi almanız için yeterli oluyor. Vietnam vizesi 2020 yılında da aynı şekilde temin edebilmektedir.

Firma Bilgileri :

Web: https://vietnamavize.com
Whatsapp/Tel : 0541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com

Kapıda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam’a vardığınızda pasaport kontrolü öncesi sizi vize ofisi karşılıyor. Buradaki yetkililere temin ettiğiniz Vietnam c1 belgesini, 2 adet biyometrik fotoğrafınızı, vize başvuru formu ve son olarak da 25 usd vize işleme ücretinizi teslim ediyorsunuz. Ortalama 15-20 dakika içinde Vietnam vizenizi pasaportunuza işliyorlar ve sorunsuz bir şekilde pasaport kontrolüne geçiyorsunuz.

Havalimanında Vietnam Vizesi Almak Riskli Mi ?

Hayır değil. Hali hazırda onaylanmış bir Vietnam vizesini pasaportunuza işleteceğiniz için herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Temin ettiğiniz C1 belgesi veya diğer adıyla vize onay mektubu sizin vizenizin onaylandığını taahhüt eden bir belgedir.Vietnam’a vardığınızda yeni bir Vietnam vizesi başvurusu yapmazsınız.

Vietnam’da En Fazla Kaç Gün Kalınabiliyor ?

Türk bordo pasaportuna sahip bir Türk vatandaşı Vietnam’da max. 25 gün kalabilmektedir. Bu süreyi uzatmak için ülkeden ayrılarak yeni bir vize başvurusu yapması gerekmektedir. Sadece 25 günlük periyotlarda kalabilmektedir.

Yeşil pasaport için Vietnam Vizesi Gerekiyor Mu ?

Yeşil pasaportlu Türk vatandaşlarının Vietnam vizesi almasına gerek yoktur. 90 güne kadar Vietnam’da vize gerekmeksizin konaklayabilmektedirler.

Vietnam Güvenli Bir Ülke Midir ?

Evet Vietnam güvenli bir ülkedir. Her ülkede olduğu gibi büyük şehirlerde bazı sorunlar yaşanmaktadır fakat dikkatli olunursa bunun üstesinden gelinebilir. Ho chi minh ve hanoi gibi büyük şehirlerde motosikletli kapkaççılar bulunmaktadır. Onlara dikkat edilmelidir.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER