İngiltere Konsolosluğu Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi

İngiltere Konsolosluğu Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi

İngiltere Konsolosluğu Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi

İngiltere Konsolosluğu Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi

1 aydan kısa süreliğine Birleşik Krallık’ta çalışmak için bulunacak ve bunun karşılığında bir ücret alacak olan kişiler İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilirler.

Kazanç elde edilmesine izin verilmiş iş ziyareti kapsamlı vize başvurularını kimlerin yapabileceği ile ilgili tüm detaylar uzmanlarından öğrenilebilir. Başvuru sahipleri aşağıda belirtilen gruplardan birine dâhil olabiliyorlarsa İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) başvurusu yapmakta sakınca bulunmaz;

 

  • Sınav veya değerlendirme uzmanları

  • Eğitmenler

  • Birleşik Krallık dışı için pilot gözlemi/elemeleri

  • Yetkili avukatlar

  • Profesyonel artistler, gösteri sanatçıları

  • Sporcular

  • Modeller

 

Yukarıda sayılmış mesleklere sahip kişilerin dışında kalanlar İngiltere’de çalışabilmek için  veya  türlerinden hangisi seyahat amaçlarına ve konaklama sürelerine daha uygunsa o vize türüne başvuru yapmalılardır. Başvuru yapacağı vize türünü belirlemede problem yaşayan başvuru sahipleri uzmanları ile irtibata geçerek İngiltere çalışma vizeleri, doğru bir yönlendirme alabilirler.

 

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüne başvuru yapanların en çok dikkat etmesi gereken nokta, bu vize ile Birleşik Krallık’ta 1 aydan fazla kalınmaması gerektiğidir. Bu İngiltere vizesi türü, İngiltere içerisinden başvuru yapılarak uzatılabilen ya da başka bir vize türüne geçiş yapılabilecek bir vize türü değildir. Bu nedenle vize süresi bittiğinde kişi Birleşik Krallık’tan ayrılmalıdır. Bu durumun istisnası olarak, İngiltere  ve AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuruları gösterilebilir. İngiltere’de bulunuyorken bu vize türlerinden birine geçiş yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçerek profesyonel bir destek alabilirler.

 

İngiltere Konsolosluğu kapsamında yapılan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinin hiç birisinde devlet sosyal yardımlarından faydalanılamaz. Aynı durum İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visa) için de geçerli olacaktır. 

 

Bu İngiltere vizesi türü ile ayrıca Birleşik Krallık’ta evlenmek, evlilik tarihi almak ya da yasal partnerlik kaydı yaptırmak mümkün olmaz. Bunlardan biri için Birleşik Krallık’a gidilecekse  kategorisine başvuru yapılmalıdır. CSS Legal yorum ve analiz gerektiren vize başvuru süreci ile ilgili tüm danışanlarına detaylı bilgi vermektedir.

 

İş ziyareti amacıyla başvuru yapılabilen bu İngiltere vizesi ile Birleşik Krallık’ta eğitim almak mümkün değildir. Eğitim görmek gibi bir amaç taşıyan birisi  türlerinden birine başvuru yapabilir ve İngiltere’de eğitim ile ilgili tüm detaylar için uzmanlarına danışabilir. Özel olarak belirtilecek diğer bir faktör ise kişi bu vize ile 30 güne kadar çeşitli kurs ve eğitimlere katılabilir. Bunun için de kişinin bazı şatları taşıması gerekir. Bu vize ile hangi eğitimlere katılabileceğine dair bilgi almak isteyen kişiler CSS legal Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilirler. CSS Legal şikayet edilen İngiltere’nin vize vermedeki zorlayıcı tutumuna karşı iyi bir yol arkadaşı olacaktır.

 

İngiltere Kazanç Elde Edilebilen İş Ziyareti Vizesi (Permitted Paid Engagement Visaeş ve 18 yaş altındaki çocukların İngiltere’ye bağımlı olarak gelebilecekleri bir vize türü değildir. Bu bağımlı aile üyeleri ayrı olarak  başvurusu yapmalıdır.

 

Birleşik Krallık’ta ücret elde edilebilen iş ziyareti yapmak üzere başvuru yapılacak olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, tüm İngiltere vizesi türleri gibi karmaşık yapıda olan başvurulardır. Mutlaka titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak herhangi bir hata yapılması riskini minimuma indireceği için olumlu sonuç alabilmek açısından oldukça yararlı olacaktır.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 07:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0