Paris Saint Germain Stadında bomba bulundu!

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, Paris Saint Germain futbol takımının maçlarını oynadığı Parc des Princes...

Paris Saint Germain Stadında bomba bulundu!

İçişleri Bakanı Gerard Collomb'un yaptığı izahta, Cumartesi günü 16.30 sularında Paris'te gerçekleşen olay üzerine 5 kişinin gözaltına aldığını izah etti. Geçtiğimiz Cumartesi günü Paris Saint Germain ile Bordeaux arasında oynanan ve 50 bin kişinin izlediği mücadelenin başlamasına saatler kala stadyum yakınlarında bomba bulunduğu izah etti.

Marsilya'daki terör örgütü DEAŞ'ın iki kadını öldürdüğü terör saldırısı ve Paris'in lüks banliyölerinden birinde bulunan bombadan sonra Collomb, "Fransa olarak halindeyiz" diye konuştu.

İçişleri Bakanı, gözaltına alınan kişilerden birinin istihbaratın "kökten" kişiler listesinde ğunu belirtirken patlayıcının Paris'in batısının zengin bölgelerinsen 16. Bölgede bulunduğunu söyledi.

 

Bir apartmanın içinde iki gaz bidonu olarak bulunan patlayıcıların benzin kullanılarak üretildiği ve bir cep telefonuna bağlı ğu belirlendi.

Paris'te 13 Kasım 2015'te tertip eden ve 130 kişinin ölümüne sebep olan terör saldırılarının hemen peşinden ülkede fevkalade hal (OHAL) duyuru edilmişti. Fransa Milli Meclisi, temmuz ayında OHAL uygulamasının 6. sefer uzatılmasına karar vermişti. 

Fransa'da son üç senede gerçekleşen terör saldırılarında 230'dan fazla kişi yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0