Tartışmalar Artınca Erdoğan'ın Heykeli Kaldırıldı

Almanya’nın Wiesbaden şehrine yerleştirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan heykeli, ülkede karışıklığa yol açtı. Bir sanat etkinliği kapsamı adı altında gerçekleştirilen heykelin 3 ay kalması planlanırken, geride kalan salı günü 2 Eylül pazar günü kaldırılacağı bilgilendirilmesi yapılmıştı. Ancak Almanlar hiçbir heykeli salı gecesi gece kaldırdı.

Tartışmalar Artınca Erdoğan'ın Heykeli Kaldırıldı

Almanya’nın Wiesbaden şehrine yerleştirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan heykeli, ülkede karışıklığa yol açtı. Bir sanat etkinliği kapsamı adı altında gerçekleştirilen heykelin 3 ay kalması planlanırken, geride kalan salı günü 2 Eylül pazar günü rılacağı bilgilendirilmesi yapılmıştı. Ancak Almanlar hiçbir heykeli salı gecesi gece rdı.

Almanya’nın Wiesbaden şehrindeki bir parka 2 gün önce gece yarısı yerleştirilen Erdoğan heykeli, tepki çekmesi üstüne dün gece rıldı. Wiesbaden Biennale adlı Sanat Festivali kapsamında yapılan bu heykelin üç ay kalması düşünülüyordu. Ancak daha ilk günden, bu üç aylık zaman 2 Eylül'e çekildi.

Alman medyası heykele geniş yer gösterince çok sayıda ırkçı heykele zarar verdiği ortaya çıktı. Çok sayıda Türk insanı da heykelin önünde hatıra resmi çektirdi. Meydana gelen bu gelişmelerin sonrasında belediye dün acilen bir araya geldi ve Eyalet Polisi'nin “Artık daha fazla güvenliği sağlayamayız” raporuna dayanarak heykelin rılması yönünde karar çıktı.

Altın renkli, sağ elinin işaret parmağı ileriyi gösteren 2.5 ton ağırlığında olan bu heykel, salı akşamı saat 22.45 sularında itfaiye ekipleri tarafından rıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0