DGS'nin ek yerleştirmeleri başladı mı?

Birçok öğrenci bir lisans programına yerleştirildi. Ancak bazı adaylar ise herhangi bir programa yerleşemedi. Peki DGS...

DGS'nin ek yerleştirmeleri başladı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş İmtihanı'nın hemen peşinden sonuçlar izah etmiş ve tercihler gerçekleştirilmişti. Tercihlerin hemen peşinden ilk yerleştirmeler yapılmış ve adayların bir çoğu lisans programlarına yerleşmişti.

Ancak yerleştirmeler dahilinde bir takım adaylar bir lisans programına yerleşemedi ve ek yerleştirme işlemleri için bekleyişe geçti. Peki DGS ek yerleştirme ne vakit yapılacak?

DGS EK YERLEŞTİRME NE ZAMAN YAPILACAK?

İzah eden yerleştirme neticelerine göre rastgele bir programa yerleşemeyen adaylar, büyük merak ve heyecanla DGS ek yerleştirme işlemleri için bekleyişe başladı.

 

Yapılacak olan ek yerleştirme işlemleri ile ilgili ÖSYM'den daha bir tarih bilgisi verilmedi ancak boş kontenjanların belirlenmesinin ardından ek yerleştirme işlemlerinin başlayacağı bildirildi.

Buna göre, yükseköğretim müesseselerinde kalan boş kontenjanlar belirlenecek ve ÖSYM'ye bildirilecek. Hemen peşinden kalan boş kontenjanlara talebe yerleşimi için ek yerleştirme müracaatları alınacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0