Doğa koleji Sorununda Son Durum

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Doğa Koleji sorunu ile ilgili canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Doğa koleji Sorununda Son Durum

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Doğa Koleji sorunu ile ilgili canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk bu sorunun kısa süre içinde çözüleceği müjdesini verdi. Bu konuda şu açıklamaları yaptı. "Eğer beklediysek öğretmenim zarar görmesin diye, bu süreçte acaba çözüm üretilebilir mi diye bekledik." diyen Selçuk, "Şuanda çok güçlü bir çözüm var. Velilerimiz de kısmen rahatladı. Bu süreç de devam ediyor. Çok kısa bir süre içinde de bunun çözümü ortaya çıkar."

Bakan Selçuk'un açıklamalarına şöyle devam etti: "Veli temsilcilerimizle de konuştum. Bu okullar özel okullar, bizim okullarımız. Buradakiler de benim öğretmenim. Bizden muvafakat alarak öğretmenlik yapıyorlar. Bizim muhataplarımız. Bizim çocuklarımızın öğretmenleri. Burada şöyle bir şey var. Toplumun işte 'Milli Eğitim çözüm bulsun' , Milli Eğitim göreve', 'Milli Eğitim uyuyor mu?' vs...

"Öğretmenlerimize yazık değil mi?"

Diyelim ki ben 3 ay önce bu kurumları bakanlık olarak kapattım. Burada 4000'den fazla öğretmen, 2000'den fazla idari personel var. Peki bu öğretmenlerimize yazık değil mi? Bunu kapatmak kolay, iki satırlık yazı.

Öğrenci ile ilgili her türlü hazırlığım var ya ondan rahatım. Tüm özel sektörleri davet ettik. Dedik ki en kolay, en basit şartlarda benim bu okuldaki öğrencilerimi nereye, nasıl, hangi şartlarla yerleştiririz? Tüm bunları oturduk konuştuk ve çok net cevaplar aldık. Dediler ki 'Biz şu şu şartlarda bunu yapabiliriz. Bu ülkenin bir problemidir. Özel öğretim sektörünün yara almasını isteriz. Destek veririz.' dediler.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0