Küçük Çocuklara İngilizce Öğretmek için 10 İpucu

Bu basit ipuçları ve etkinliklerle, çocuklara İngilizce konuşmayı ve onları önceden hazırlamayı kolayca öğretebilirsiniz.

Küçük Çocuklara İngilizce Öğretmek için 10 İpucu

Bu basit ipuçları ve etkinliklerle, çocuklara İngilizce konuşmayı ve onları önceden hazırlamayı kolayca öğretebilirsiniz.

1. Sürükleyici Bir Deneyim Yapın

Çocuklar, öğrenme süreçlerini tam olarak destekleyen bir ortamda bulunduklarında her şeyi çabucak kavrarlar. Atmosferin üretken olmasına izin verin, dili sıkça kullanmaya başlayın. Bunlar aranızda veya telefonda yapılan konuşmalardan, içinde profesyonel İngilizce konuşulan medyayı izlemek vb. Olabilir.

2. İngilizce Öğretimi Müzikal Yapılabilir

Çoğu ebeveyn, çocukların hemen İngilizce öğretmesi için ders kitabı yöntemlerine başvurur. Küçük çocuklar için bu oldukça sıkıcıdır. Bunun yerine, şarkıları, şiirleri ve hatta içinde İngilizce şarkı sözleri olan gerçek müzikleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunlar popüler şarkılar da olabilir basit tekerlemeler de. Kelimeleri ve konuşmaların ritmini dinleyerek, çocuklar dilin nasıl seslendirdiğini ve ne anlama geldiğini daha iyi tanıyabilir ve dilin ince ayrıntılarını öğrenmeye başlayabilirler. Müzikal eğitim veren okulları tercih etmek çocuğunuzun günlük hayatta İngilizce kullanmaya zorlayacak ve yabancı dilini geliştirmesine faydası olacaktır. Özel Okulların İngilizce eğitime dair aldığı yorumları görmek için Türkiye genelindeki özel okulları bünyesinde barındıran bizimkolej.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

3. Evde İngilizce Konuşun

Küçük çocuklar hemen İngilizce dilinde cümleler kurmaya veya düşüncelerini bu dille yapılandırmaya başlayamayacaklar. Bu nedenle, yapabileceklerini ingilizce olarak iletmeyi öğrenmeleri gerekir. Günlük aktiviteler ve genellikle İngilizce konuştuğunuz şeyler hakkında onlarla konuşun. Onlara dişlerini fırçalayıp fırçalamadıklarını sormaktan, size bir şey sormak istediklerinde bir soruyu nasıl ifade edeceklerini öğretmeye kadar. Örneğin, anadilinizde “Süt istiyorum” demek yerine, “Buzdolabından biraz süt istiyorum” gibi uygun bir istek oluşturmalarını teşvik edin. Daha detaylı bilgi için //www.ingilizcekaynak.com/ingilizce-nasil-ogrenilir blog yazısını takip ediniz.

4. Oyuna çevirerek ingilizceyi eğlenceli hale getirmek

Dili öğrenmenin tek yolu kitap okumak veya İngilizce konuşmak değildir. Dilin anlamını anlamaya yönelik eğlenceli oyunlar ve aktiviteler yapmak, çocukların daha derin bir kavrayış kazanmalarına yardımcı olur. Pictionary gibi oyunlar, bir resmin İngilizce kelimeye en iyi nasıl dönüştüğünü denerken, fikirlerini resimlerde ifade etmelerine yardımcı olur. Karakterler, ifadelere, el hareketlerine ve beden diline odaklanır ve sözel olmayan ipuçlarıyla söylemek istediklerini aktarmalarını daha iyi hale getirir. Adam asmaca, istenmeyen harfleri nasıl ortadan kaldıracağını ve kelimelerin ve telaffuzların oluşumunu eğlenceli bir şekilde anlamalarını sağlayacak.

5. Bir Hikayeyle Anlatıldığında Öğrenme Eğlencelidir

Çocuklar son derece canlı ve görsel bir hayal gücüne sahiptir. İngilizce öğretirken bunu kendi yararlarına kullanmak, onların öğrenmeleri için harika bir yoldur. Onlara hikayeler anlatın ve algılarının genişlemesi için farklı kelimeler kullanın. Örneğin, bir nehrin bir dereden, bir derenin bir denizden farklı olduğunu görselleştirmelerine yardımcı olun. Görselleri ve sesleri kullanmak, düşüncelerini daha iyi ifade etmelerine yardımcı olur.

6. Tekrarlama ile Gramer Kolaylaştırılabilir

Çocuklara İngilizce dilbilgisi öğretmek, genellikle çocuk okulda belirli bir sınıfa geldikten sonra yapılır. Onları dilbilgisi dünyasına tanıtmanın en iyi yolu, genel konuşmalarda doğru dilbilgisini kullanmaya devam etmektir. Yanlış dilbilgisi kullandıkları anda, cümleyi doğru dilbilgisi ile duymalarına izin verin ve hangisinin daha iyi ses verdiğini ve konuşma akışının doğru olduğunu anlamalarını sağlayın. Günlük kullanımda yeterli tekrar ile, çocuklar bir cümle oluşturmak için doğru yolu seçmeye başlarlar.

7. Sevdikleri Oyunları İngilizceyle Karıştırın

Tüm çocuklar dilediğiniz şekilde İngilizce öğrenmeye hazır değildir. Bu nedenle, dili zaten zevk aldıkları etkinliklere entegre etmek en iyisidir. Çocuğunuz Jenga oynamaktan hoşlanıyorsa, Jenga blokları üzerine sorular yazarak oyunu düzenleyebilirsiniz ve tur başlamadan önce çocuğunuz soruyu cevaplamak zorunda kalacaktır.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER