Bitcoin 2020 Değer Durumu

2009 yılında faaliyete sunulan bitcoin tamamen merkeziyetsiz bir şekilde işlev sunan ilk dijital para birimidir.

Bitcoin 2020 Değer Durumu

2009 yılında faaliyete sunulan bitcoin tamamen merkeziyetsiz bir şekilde işlev sunan ilk dijital para birimidir. Dolaysıyla bu tarihten itibaren profesyonel Cointral borsası üzerinden sürekli olarak işlem görüyor. Bu dijital para birimi diğer alt coinlere oranla çok daha geniş bir işlem hacmine sahiptir. Pratik bir şekilde alınıp satılabilir olmasının yanı sıra değer bazından sürekli olarak artış gösteriyor. Bu da yeni yatırımcıların iştahını kabartıyor.

Bitcoin toplamda 21 milyon adet üretilmek kaydıyla hizmete sunulmuştur. Dolaysıyla üretim miktarı her ne kadar düşük gibi görülse de gerçek anlamda her yıl dextrate oranında yarılanma durumu söz konusudur. Bu da dijital para biriminin çok uzun yıllar boyunca faaliyet göstereceğini gösteriyor.

Bitcoin Başlıca Faydaları Nelerdir?

Diğer dijital paralarda olmayan birçok nitelikler btc coinde yer alıyor. Tüm coinlerin atası olarak da tanımlanan bu dijital para birimi yatırımcılarına özellikle uzun vadede yüksek kar marjı sunabiliyor. Fakat tüm yatırım araçlarında olduğu gibi bitcoinde de doğal olarak risk faktörleri her zaman bulunuyor. Bilinçsiz ve zamansız bir şekilde gerçekleştirilen yatırımlar risk etkenlerinin daha da yüksek olmasına sebep olabiliyor. Bu sebeple Cointral sitesinden alım ve satım işlemleri mutlaka borsa uzmanı eşliğinde gerçekleştirilmesinde faydalar bulunuyor.

Bitcoin Yatırımlarında Kazanç Çekimleri Nasıl Oluyor?

Bitcoin yatırımlarında kazanç çekimleri yatırımcıların tercihleri doğrultusunda sunuluyor. Yurtdışı üzerinden yatırımlarda çekimler daha çok dolar ve euro üzerinden gerçekleştiriliyor. Ülkemizden yapılan btc yatırımlarında ise kazanç çekimleri TL üzerinden gerçekleştiriliyor. Bitcoin yatırım ve kazanç çekimleri özellikle deneyimli firma borsasından kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Pek çok borsalarda yüksek komisyon ücretleri kesiliyor. Bu durum beraberinde yatırımcıların normalden daha düşük oranda kazanç elde etmesine sebep oluyor. Bu sebeple dijital para yatırım ve kazanç çekimlerinde mutlaka profesyonel yerli borsa tercih edilmelidir.

Bitcoin Girişi Nasıl Oluyor?

1 Bitcoin girişi için ilk olarak borsadan hizmet bedelsiz bir şekilde kayıt oluşturulmalıdır. Kullanıcı adı, e-posta ve parola üzerinden bitcoin giriş işlemi gerçekleştirildikten sonrasında KYC onayı yapılarak işlemlere geçilebilir. Bitcoin işlemleri ayrıca birçok borsalar üzerinden karmaşık bir şekilde sunuluyor. Bu da yatırımcıların zihin karışıklığı yaşamasına neden oluyor. Lider Cointral  sitesi yerli borsasında bu gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir.

Turan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0