Dalaman Havalimanı'ndan 75 Günde 4 Bin 270 Dış Hat Uçuşu

Türkiye'nin en önemli havalimanlarından Dalaman, COVID-19 sürecinde 75 günde 4 bin 270 COVID-19 yaparak, 750 bin yolcuya hizmet verdi.

Dalaman Havalimanı'ndan 75 Günde 4 Bin 270 Dış Hat Uçuşu

Türkiye'nin en önemli havalimanlarından Dalaman, COVID-19 sürecinde 75 günde 4 bin 270 dış hat uçuşu yaparak, 750 bin yolcuya hizmet verdi.

Karşılıklı uçuşların açıldığı 15 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Güney Ege'nin iki havalimanından birisi olan Dalaman'ı kullanarak bölgeye gelen turistler büyük yoğunluk oluşturdu. Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi gözde turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla, sunduğu "güvenli ve sağlıklı tatil" ile birçok turistin bir numaralı tercihi oldu.

Dalaman Havalimanı Operasyon ve İş Geliştirme Direktörü Ahmet Orçun Songur uçuşların açılmasıyla başlayan hareketliliğin ağustos ve eylülde de sürdüğünü söyledi. Havalimanı çok sayıda ülkeden gelen turiste hizmet verildiğini belirten Songur "Dalaman Havalimanı, uçuşların başladığı günden itibaren 4 bin 270 dış hat uçuşunda yaklaşık 750 bin yolcuya hizmet verdi. Bu uçuşlardan 2 bin 864'ü İngiltere ve Dalaman arasında gerçekleşirken yaklaşık 500 bin İngiltere yolcusuna hizmet verildi" dedi.

Eylül ayında 135 uçuğun gerçekleştiğini vurgulayan Songur, bu uçuşlarla bir günde 20 bin yolcunun seyahat ettiğini ifade etti. Ülkelerdeki uçuş noktalarında da artış yaşandığını belirten Songur, "İngiltere'den Dalaman'a bu yıl 18 noktadan uçuş gerçekleştirildi. Ağustosta başlayan canlılığın yılsonuna kadar devam edeceği öngörülmekteydi. Gelişmeleri takip edip, gerekli girişimleri yapacağız. Yılsonunda nispeten önümüzdeki dönem için umutlandıracak rakamları görebiliriz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2021, 21:14

seyfullah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0