Dolar Erken Seçim Sinyalleri Sonrası Yükselişe Geçti

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasında ortaya çıkan savaş sinyalleri, jeopolitik riskler, düşen risk iştahı, yurt içinde şirket borçlarının tekrardan yapılandırılmasına alakalı meydana gelen haberlerle geride bıraktığımız hafta 4.1934 seviyelerine çıkan dolar yeni günde 4.07'ye kadar düşüşe geçti.

Dolar Erken Seçim Sinyalleri Sonrası Yükselişe Geçti

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasında ortaya çıkan sinyalleri, jeopolitik riskler, düşen risk iştahı, yurt içinde şirket borçlarının tekrardan yapılandırılmasına alakalı meydana gelen haberlerle geride bıraktığımız hafta 4.1934 seviyelerine çıkan dolar yeni günde 4.07'ye kadar düşüşe geçti.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim meydana getirilmesi çağrısıyla kur tekrardan yönünü yukarı yönde çevirdi ve 4.1266'ya kadar çıktı. Akşam vakitlerinde ise 4.09'a yeniden düşüşe geçti.

Euro sabahın erken vakitlerinde %0.2 azalışla 5.05'de seyrederken daha sonra 5.10'u geçti. Dolar endeksi de %1 ekside seyrediyor. GCM Menkul Kıymetler Araştırma Uzmanı olarak konuyu masaya yatıran Enver Erkan kurda 4.1330 seviyesine dikkat çekerek şu açıklamalarına yer verdi;

"Gün içerisinde 4,1330 bariyeri üstündeki kalıcı hareketler, algıyı biraz daha değiştirecek ve kurdaki çıkışların daha da güçlenmesine fırsat oluşturabilir. Aksi durumda yani 4,1330 seviyesinde baskı görmesi halinde ise son çıkışın tepkisi izlenebilir."

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's geride bıraktığımız günler içerisinde gönderdiği notta Lira'da rekor azalışın kredi notu yönünde negatif değer gösterdiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 00:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0