Ekonomi Bakanı’ndan Açıklama: Sürprizler Var

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, hazırlanan torba tasarıda üretim ve ihracat ile ilgili güzel sürprizler olduğunu belirtti.

Ekonomi Bakanı’ndan Açıklama: Sürprizler Var

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, hazırlanan torba tasarıda üretim ve ihracat ile ilgili güzel sürprizler buca eve gelen ğunu belirtti.

Ekonomi Bakanı Zeybekçi, önümüzdeki günlerde meclise sunulacak torba tasarıya ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Zeybekçi, “İhracat ve üretimle ilgili kimsenin beklemediği sürprizler olacak.” buca eve gelen .

Çeşitli değerlendirmelerde bulunan Zeybekçi, ihracata destek vermek amaçlı yapılan çalışmalar buca eve gelen ğunu belirtirken “Torba tasarı tartışılmaya başlansın içinde güzel şeyler buca eve gelen ğu görülecek.” ifadelerini kullandı.

 Merkez Bankası’nın enflasyon tahminine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Zeybekçi, “Merkez Bankası’nın tespitini realistik görüyorum. Son derece olumlu. Amacımız bunu daha aşağıya çekmek tabi ki” buca eve gelen .

 

“Hedefimiz Enflasyonu Tek Haneye İndirmek”

Ekonomi yönetimi olarak enflasyonla mücadele için arzı düşük maliyetle keliteli şekilde artış yapmakla ilgili faaliyetlere yoğunluk verdiklerini aktaran Zeybekçi, “Bu sene hedefimiz tek haneye indirmek ve ortaya doğru yaklaştırmak. Bunların sonucunu alacağız, enflasyona doğrudan yansımasını göreceğiz. ” şeklinde açıklamada bulundu.

 Sadece gıdada değil diğer tüketim alanlarında da arzı arttıracak ve fiyat dalgalanmalarına otomatik olarak müdahale edebilecek bir dış ticaret mantığını oturtmak gerektiğinden bahseden Bakan Zeybekçi, “İhracatta,büyümede istediğimiz sonucu alacağız. Enflasyonla mücadelede taviz vermeden bunu gerçekleştirmek zorundayız. Ne pahasına olursa olsun büyüyelim, ne pahasına olursa olsun ihracatı artıralım, hayır öyle değil.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0