Karadeniz Gemisi Afrika'da Elektrik Üretecek

Karadeniz Holding’e bünyesinde yer alan Karadeniz Powership Doğan Bey isimli gemi ile Afrika kıtasında elektrik üretiminin meydana getirileceği yönünde açıklama meydana getirildi.

Karadeniz Gemisi Afrika'da Elektrik Üretecek

Kara Holding’e bünyesinde yer alan Kara Powership Doğan Bey isimli gemi ile Afrika kıtasında elektrik üretiminin meydana getirileceği yönünde açıklama meydana getirildi.

Türkiye’de ortaya çıkardığı çalışmalarla özellikle enerji sektöründe isminden sürekli olarak söz ettirmeyi başaran Kara Holding, yeni gemisi Powership Doğan Bey Afrika bölgesinde elektrik üretimi gerçekleştirecek. Kara Powership Doğan Bey ismi konulan geminin tanıtımları daha önceki zamanlarda meydana getirilirken toplamda 126 megavatlık bir enerjiye sahip olan gemi, aktif bir şekilde Afrika’da görev almaya başlayacak. Sierra Leone bölgesinde elektrik üretimine başlayacak olan gemi, Türkiye’nin bu bölgelere açılmasında da büyük rol oynayacağı ifade ediliyor.

Kara Holding tarafından global bir biçimde açılım zeminleri hazırlanırken, bu hedeflerin en büyük kısımlarından birisi de Kara Powership Doğan Bey olarak ön plana çıkmıştı. Karpowership ismi ile dünyaya açılım yapan marka, enerji yatırımları ve projesiyle de bu sektörde adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Kara Holding’in Sierra Leone bölgesinde elektrik üreterek satışı hususunda gerekli duyulan anlaşmalar da yapıldı ve kısa zamanda bu projenin başlayacağı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0