Ticaret Bakanlığı Karadenizli Firmalara Dış Ticaret Seminerleri Verecek

Ticaret Bakanlığı Karadenizli firmalara dış ticaret seminerleri verecek.

Ticaret Bakanlığı Karadenizli Firmalara Dış Ticaret Seminerleri Verecek

Ticaret Bakanlığı Karadenizli firmalara dış ticaret seminerleri verecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre firmaları temel dış ticaret işlemleri ihracatta sağlanan devlet destekleri ve potansiyel ihraç pazarları hakkında bilgi vermek için yurt genelinde bu yılın mart ayına kadar yüz yüze düzenlenen seminerler yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle online olarak devam ediyor.

Bakanlık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda geçen yıl 77 ilde, 14 iş birliği kuruluşu ile 94 seminer gerçekleştirilirken bu etkinliklere 3 bin 850 katılım sağlandı. Bu yılın ocak-mart döneminde 6 ilde 4 iş birliği kuruluşu ile 10 seminer düzenlendi. 483 katılım sağlandı. Haziran, temmuz ve Eylül aylarında da 29 ile yönelik olarak 12 uzaktan eğitim uygulaması gerçekleştirilirken bu organizasyonları 1163 kişi talep etti.

Bir sonraki Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri 5-6 Ekim tarihlerinde Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğinin uzaktan eğitim organizasyonu ile Zonguldak, Çaycuma-Zonguldak, Devrek-Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Tosya-Kastamonu, Sinop ve Boyabat-Sinop'taki yerleşik iş çevrelerine yönelik olarak yapılacak.

Seminerler, "İhracatta Uygulanan Destek Programları", Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları", "Döviz Kazandırıcı Hizmetlere Sağlanan Devlet Destekleri", "E-Ticaret / E-İhracat Uygulamaları", "Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu" konularında verilecek.  Organizasyonlar yılsonuna kadar uzaktan eğitimlerle sürdürülecek.

seyfullah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0