Yerli Otomobile 4 Günde Rekor Sipariş Talebi Geldi

Türkiye uzun yıllardır özlemini çektiği ilk yerli ve milli arabamız 27 Aralık 2019 Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla tanıtılmıştı.

Yerli Otomobile 4 Günde Rekor Sipariş Talebi Geldi

Türkiye uzun yıllardır özlemini çektiği ilk yerli ve milli arabamız 27 Aralık 2019 Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla tanıtılmıştı. Yerli ve milli aracımızın ilk müşterisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Tanıtımın üstünden 4 gün geçmesine rağmen çok sayıda sipariş aldı.

  • Belediye, Kulüp ve şirketlerden İlgi Büyük

İstanbul Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri yerli arabaya talip olduklarını açıkladılar. Yerli araba taksiciler tarafından da büyük ilgiyle karşılandı. Taksiciler 20 binin üstünde sipariş verdi. Devlet malzeme ofisi 30 bin tane sipariş verileceği açıklandı. Verilen siparişler şimdiden 120 bini aştı.

  • Jandarma ve Polise 50 Bin Araç

Yerli arabayı destekleyen en önemli kurumlardan birisi İçişleri bakanlığı oldu. Süleyman Soylu Jandarma ve Polis teşkilatı için 50 bin araç satın almayı planladıklarını açıkladı.

  • Yerli Otomobilin Özellikleri

Türkiye Otomobil Girişim Gurubu  ( TOGG) tarafından tasarlanan yerli ve milli aracımız elektrikle çalışmaktadır.  Yerli aracın SUV ve Sedan modelleri, Gebze'deki TOGG (Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu) merkezinde kamuoyuna tanıtıldı. Fabrika yapımının 2020'de tamamlanıp yerli araba imalatına başlanması planlanıyor. Yerli araba imalatının 2022 de tamamlanması hedefleniyor. Yerli araba elektrikli motorla çalışacak. Sessiz çalışan araç emilsyon salmaması özelliği ile dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0