10 Kasım Sözleri ve Mesajları - En Güzel Atatürk Resimleri

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü için yarın ülkemizin her yerinde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı düzenlenecek.

10 Kasım Sözleri ve Mesajları - En Güzel Atatürk Resimleri

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü için yarın ülkemizin her yerinde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı düzenlenecek. Sizler için 10 Kasım'a ait özel Atatürk sözlerini derledik.

Ulu Önder Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde Dolmabahçe Sarayı'nda ölmüştür. Cenazesi ilk olarak Ankara Etnografya Müzesi'nde tutulup 15 yıl sonra yani 10 Kasım 1953 yılında Anıtkabir'in inşaasının bitmesi ile birlikte cenazesi Anıtkabir'e nakledilmiştir.

10 Kasım ile ilgili sözler ve resimler;

- Türkün nabzı attıkça, son damla kanımız akmadıkça, UNUTULMAZSIN Mustafa Kemal ATATÜRK.

- Bu Vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu…

- Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her On Kasım'da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır . Sen samsun rent a car bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

- Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

- Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

- O, yüce bir dağa benzer Eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O'na çok uzaklardan bakmak gerekir.

- Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti'nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.

- 10 kasım  yüreğimizden bir parçanın kopuşudur ,bizim yalnızlığımızdır.. hüzün olsa da umutsuz değiliz atamızın izindeyiz..

- Ufuklarda bir ışık söndü , on kasım sabahında güneş doğmuyor dünya karanlık,ıssız  cumhuriyetimiz ağlıyor..

- 2017 yılı 10 Kasım'ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun…

- Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam.

- Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.

- 10 Kasımda ben üzgünüm neden? Çünkü bizden ayrıldı Atatürk'üm, bizden kalbimiz kırık gönlümüz buruk çünkü bizden ayrıldı en güzel varlık.

- Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

- Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

- 79. yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 79. Kez başın bir kere daha sağ olsun.

- O, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, demokrasilerin başaramadığı ve başaramayacağı işler yapmıştır. Tarihte böyle adamlar devirlerine kendi adlarını vermişlerdir.

- 10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk'ü daha iyi anlayarak yeniyorum.

- Gidiyor Ata'm, gidiyor eller üstünde, yürüyor kalbimizin en derinine, ağlıyorken bizler yediden yetmişe, söz veriyoruz Ata'm izinden gitmeye. Şimdi sensizliğe üzülmenin zamanı, şimdi fikirlerini daha iyi anlamalı, kurduğun cumhuriyetin değerini bilip, her zaman en yükseğe, ileriye taşımalı.

- O genç ve dahi Türk şefinin o esnada Çanakkale'de bulunması, müttefikler bakımından talihin en acı darbelerinden biridir.

- Atatürk, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.

- Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.

- Atatürk, Türk Milleti'nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.

- 10 Kasım'ı sadece yas günü, üzüntü günü değil, Atatürk'ün fikir ve düşüncelerinin daha iyi anlaşıldığı gün olarak ta bilmemiz gerekir.

- Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk. Her zaman yüreğimiz de yaşayacaksın.

- 10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk'sün...

- Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.

- Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur.

- Atatürk, tarihte teşkilatçı bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.

- O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.

- 10 Kasım 1938'den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.

- Bu yüce millet bir 10 Kasım'da daha Anıtkabir'e akın akın gidiyor. 79 yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvenr.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0