400 binden fazla hurda araç trafikten silindi

Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı Haydar Yenigün 2019 sonu itibari ile 400 binden fazla aracın trafikten silindiğini söyledi.

400 binden fazla hurda araç trafikten silindi

Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı Haydar Yenigün 2019 sonu itibari ile 400 binden fazla aracın trafikten silindiğini söyledi. Yıl sonunda sona eren ve halk arasında hurda teşviki olarak bilinen yaşlı araç değişim programı ile 2018-2019 yılları arasında 400 binden fazla hurda araç trafikten silindi. Söz konusu program iç pazarın canlanmasını, ekonomiye büyük katkı sağladığını ve trafik güvenliğini sağladığını dile getiren Yenigün programın önemine vurgu yaptı. Konuşmasında

Yenigün, "Bu çerçevede, hurda teşvik programının içeriğinin aynı araçla değişim şartı kaldırılarak, birçok ülkede olduğu gibi sürekli bir program olarak ele alınması veya kısa vadeli bir çözüm olarak 2019 yılı sonrasında da devam etmesi, ülkemiz ihracatının yüzde 19’unu gerçekleştiren, ekonomimize önemli katkılar sağlayan otomotiv sanayimiz adına önem arz ediyor." ifadelerini kullandı.

Hurda teşvik programıyla birlikte, kasım ayında devreye giren vergi düzenlemelerinin pazarın daralmasında yavaşlattığını söyleyen Yenigün

"Söz konusu programı; iç pazarın canlanması, ekonomi, trafik güvenliği ve her şeyden önemlisi çevre katkıları dikkate alındığında çok önemli bir uygulama olarak değerlendiriyoruz. Bu çerçevede, hurda teşvik programının içeriğinin aynı araçla değişim şartı kaldırılarak, birçok ülkede olduğu gibi sürekli bir program olarak ele alınması veya kısa vadeli bir çözüm olarak 2019 yılı sonrasında da devam etmesi, ülkemiz ihracatının yüzde 19’unu gerçekleştiren, ekonomimize önemli katkılar sağlayan otomotiv sanayimiz adına önem arz ediyor." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0