5 Ülkede Aranan Şüpheliyi Mersin Polisi Yakaladı

Akdeniz bölgesinin sahil kesimi illerinden olan Mersin’de, göçmen kaçakçılığına yönelik meydana getirilmiş olan çalışma sonucunda, beş ayrı ülke tarafından aranma listesinde olan organizatör T.K. ve ekibini Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün güvenlik güçleri tarafından yakaladı.

5 Ülkede Aranan Şüpheliyi Mersin Polisi Yakaladı

Ak bölgesinin sahil kesimi illerinden olan Mersin’de, göçmen kaçakçılığına yönelik meydana getirilmiş olan çalışma sonucunda, beş ayrı ülke tarafından aranma listesinde olan organizatör T.K. ve ekibini Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün güvenlik güçleri tarafından yakaladı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,, T. K. adlı organizatörün irtibat kurduğu şahıslar ile beraber temin ettikleri göçmenleri Mersin'de sahil üzerinde yer alan bölgelerdeki otellerde konaklatarak gruplar olarak tekneler ile Ak rotasını sağlayarak açıkta duran büyük yük gemilerine taşıdıkları bilgisine ulaştı. Şüphelilerin, göçmenleri yasadışı yöntemlerde Avrupa ülkelerine yolladığı ve organize bir biçimde göçmen kaçakçılığı faaliyetlerinde yer aldığını tespit eden ekipler, kişileri 28 Şubat tarihinde teknik takibe aldı. 30 gün devam eden çalışmalar sonucunda harekete geçen ekipler, sekiz şüphelinin 30 Mart günü Suriye uyruklu 112 göçmeni, ayarlamış durumda kları araçlar ile Silifke ilçesi Taşucu sahilinde yer alan koylara götürdükleri ve buradan ayarladıkları tekneye koyarak Kıbrıs Rum Kesimine sevk edeceklerini belirledi. Bunun üstüne Sahil Güvenlik Komutanlığı ile gerçekleştirilen koordineli çalışma sonucunda göçmenlerin yer aldığı tekneye Ak açıklarında müdahale gerçekleştiren ekipler, teknedeki 7'si kadın 9'u çocuk toplam 112 Suriye uyruklu göçmeni ele geçirdi.

Sonrasında ise çalışmalara yoğunlaşan ekipler, beş ayrı ülke tarafından aranan ve hakkında yakalamaya karşılık yedi değişik çalışma yer alan organizatör T.K. ile beraberindeki 3'ü Suriye uyruklu yedi kişiyi yakaladı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0