Adnan Oktar’ı Yakan Rapor!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ( RTÜK )’ün, geçtiğimiz hafta Adnan Oktar’ın yayınlarına ilişkin yaptığı toplantıda ele aldığı rapor, Oktar’ın yayınlarında “kadın-din istismarı” yapıldığını gözler önüne serdi.

Adnan Oktar’ı Yakan Rapor!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ( RTÜK )’ün, geçtiğimiz hafta Adnan Oktar’ın yayınlarına ilişkin yaptığı toplantıda ele aldığı rapor, Oktar’ın yayınlarında “kadın-din istismarı” yapıldığını gözler önüne serdi.

Edinilen bilgilere göre, Oktar’ın yayınlarına durdurma ve en üst düzeyden para cezası kararının verildiği toplantıda, yayınları içeriğine yönelik hazırlanan rapor gerçekleri göz önüne serdi.

Kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen ve “Harun Yahya” mahlasını kullanan Adnan Oktar ’ın  “Adnan Oktar ile Sohbetler” programında “Reyting kaygısıyla genç kızların cinsel meta olarak kullanıldığı” , “toplumu ahlaki değerlerine aykırı olarak yozlaştıran tutum sergilendiği” ve “aşırı dekolte giyim tarzının Oktar tarafından normalleştirilmeye çalışıldığı” belirlendi.

Adnan Oktar’ın söz konusu yayında ayetlerden bahsederken “Nur Suresi 31. ayetinde kadınların özgürlüğünden bahsediliyor. Adam diyor ya, 'dizinin üstünü gösteremez'. Üç yaşındaki çocuk bacağını gösteremez. Nur Suresi'nde de kadının özgürlüğünden bahsediliyor” diyerek, örtünme ile ilgili olan ayetleri “kadınların iç çamaşırları dışında istediği gibi giyinebileceği” şeklinde yorumlayarak, ayetleri çarpıtan açıklamalarda bulundu.

Ayetlere ilgili çarpıtma yorumlarına devam eden Oktar, bayanların bacak bacak atmalarının hatalı davranış ğuna ilişkin mesaj atılması üzerine "Yok, bayağı yakışıyor bacak bacak üstüne atmak. Görünümü de çok estetik oluyor, çok hoş. Beylere yakışmıyor, benim kendi kanaatim ama kadın için nefis bir oturuş şekli. Çok güzel, çok estetik, kibar bir oturuş şekli” şeklinde konuştu.

Söz konusu program İngiliz Derin Devleti içerikli videoların yayınlanması ve Adnan Oktar’ın mehdilik iddialarıyla devam etti.

RTÜK ’ün konuya ilişkin yaptığı toplantıda ele alınan raporunda, ayetlerin konuşulduğu ortamda kadın ve erkeklerin bir arada oynayarak eğlence progamı gibi sunulmasının dini değerlerine bağlı insanları rencide edebileceği noktasının gözardı edildiği tespit edilirken, Oktar’ın ayetlerle ilgili çarpıtma yorumunun izleyicinin dikkatini çekmek amaçlı yapıldığı aktarıldı.

Bu konu raporda “Dini değerlerin yüksek reyting elde etme kaygısı ile istismar edildiği” şklinde yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0