Aktif Karbon Enjeksiyon Sistemleri

Aktif Karbon Enjeksiyon Sistemleri

Aktif karbon, (Activated Carbon Injection Systems) günümüzde mevcut olan en verimli sorbentlerden biridir. Çeşitli gaz kirleticileri adsorbe etme kabiliyetine sahip olduğu için su, atık su ve hava kirliliğini arıtmak için kullanılabilir.

Eksik enjeksiyondan fazla enjeksiyona kadar çeşitli enjeksiyon yöntemleri mevcuttur. Farklı sistem türlerinin artıları ve eksileri hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin. Aktif karbonun cıva emisyonlarını azaltmak için nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

Aktif karbon bir sorbenttir.

Aktif karbon, enjeksiyon sistemleri için yaygın bir sorbenttir. Sürecin önemli bir bileşenidir ve cıva emisyon limitlerinin karşılanmasına yardımcı olur. Yüksek reaktivitesi ve kapasitesi, radyoaktif cıva da dahil olmak üzere çok çeşitli konsantrasyonlarda cıva yakalamasını sağlar. Aktif karbon, cıva azaltımı için etkili bir sorbenttir, ancak kullanımının kül bertarafı ve hava kirliliği kontrol cihazlarını olumsuz etkileyebileceğini belirtmek önemlidir.

Gaz halindeki kirleticileri adsorbe edebilir

Aktif karbon, çeşitli gaz halindeki kirleticiler için etkili bir adsorbandır. Kartuş veya paket gibi çeşitli formlarda mevcuttur. Sabit kaplarda kullanılabilir veya egzoz gazı akışlarına yerleştirilebilir. Aktif karbon paketleri daha sonra değiştirilir ve rejenere edilir.

Uygulamaya bağlı olarak, karbon paketleri 55 galonluk bir varilden bir nakliye konteynerine kadar değişebilir.

Aşırı enjekte edilebilir veya az enjekte edilebilir

Aktif karbon enjeksiyon sisteminizin gereğinden fazla veya eksik enjekte edildiğinden endişeleniyorsanız, her zaman doğru oranda olduğunuzdan emin olmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Bacaya karbon akışını dikkatlice izleyerek, her iki senaryodan da kaçınabilirsiniz. İlk durumda, büyük miktarda karbon boşa harcanır, ancak sistem aşırı enjekte edilirse, tüm süreç olmasını istediğiniz kadar etkili olmayabilir.

Cıva emisyonlarını azaltır

Kömür, hindistancevizi kabuğu, fındık kabuğu, turba ağacı ve linyitten elde edilen aktif karbonlar cıva emisyonlarını kontrol etmenin etkili bir yoludur. Karbonun muazzam yüzey alanı, sisteme giren cıvanın %99'unu tutmasına yardımcı olur. Karbonun etkinliği ayrıca büyük ölçüde havadaki cıva miktarına da bağlıdır. Bazı durumlarda, bir cıva kontrol sistemine giren büyük hacimli gazın yönetimi zor olabilir.

Tüm tozsuzlaştırma sistemi konfigürasyonlarına uyarlanabilir

Aktif karbon enjeksiyon sistemleri cıva, dioksin ve furan emisyonlarını azaltmak için oldukça etkilidir. Aktif karbon teknolojisi, tüm tozsuzlaştırma sistemi konfigürasyonlarıyla da uyumludur. Sistem, cıva emisyonlarını %90'a kadar etkili bir şekilde azaltabilir. Her türlü tozsuzlaştırma sistemi bu teknolojiyi içerecek şekilde dönüştürülebilir.

Turan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0