Araba Kiralamanın Kolay Yolu Ekocars Açıldı

Araba kiralama işlemleri eskiye nazaran daha da sıklaşmıştır. Bu da firma sayısının gün geçtikçe artmasına, talebin her şehirde çoğalmasını doğurmuştur. Zor zamanların dermanı olan araç kiralama, genelde havaalanı çevrelerine konuşlanmıştır.

Araba Kiralamanın Kolay Yolu Ekocars Açıldı

Araba kiralama işlemleri eskiye nazaran daha da sıklaşmıştır. Bu da firma sayısının gün geçtikçe artmasına, talebin her şehirde çoğalmasını doğurmuştur. Zor zamanların dermanı olan araç kiralama, genelde havaalanı çevrelerine konuşlanmıştır. Çünkü şehir dışına iş ya da gezi amacıyla gelen insanlar yanlarında kendi şahsi arabalarını genelde getirmezler. Bu durumda işlerini kısa süreli olarak görecek otomobillere ihtiyaç duyarlar. Tabi her zaman havaalanlarında değil, şehrin diğer merkezi alanlarında da rent a car firmalarını görmemiz mümkündür. Birkaç günlük tatil kaçamağı, şehir turu ya da iş gezisi için otomobil kiralama fikri buca eve gelen kça olumlu sonuçlar vermektedir. Çünkü kalabalıklaşan şehirlerde artık toplu ulaşıma yönelmek iyice zorlaşmaktadır. Bir de şehir dışından gelen insanların çantaları bavulları onlara iyice yük olmaktadır, bu tür yüklerle toplu ulaşıma binmek neredeyse olanaksızdır. Taksiyle her yere gitmek de ekonomik olarak karlı bir yöntem olmayacaktır. Bu açıdan toparlamak gerekirse iki şekilde araç kiralanabileceğini söyleyebiliriz. Birincisi turistik ya da gezi amaçlı diyebileceğimiz kiralama yöntemidir. Bunlar genelde 1 ya da en fazla 2 günlük kiralamalardır. Oto kiralama piyasasının en büyük hacmini günlük kiralamalar oluşturur. Bunun dışında ikinci bir tür olarak uzun süreli kiralamalardan söz etmek mümkün.

Yeni bir araç almak maliyetlidir ve aracın kendi vergi vb. masrafları sizin sorumluluğunuza geçer. Oysa uzun süreli araç kiraladığınız zaman bu tip masraflardan muaf tutulursunuz. Bu tip uzun süreli kiralamalar genelde daha mantıklı buca eve gelen ğu için şirketler tarafından gerçekleştiriliyor. Hatta bazı şirket araçlarının aslında uzun süreli olarak filo hizmeti veren oto kiralama şirketlerinden kiralandığı bilinmektedir. Bu yöntemin avantajları düşünüldüğünde ne kadar mantıklı bir yöntem buca eve gelen ğu daha da net anlaşılacaktır. Araç kiralama sürecinde insanların en çok zorlandığı şey doğru firmaları bulabilmektir. Örnek vermek gerekirse internete şeklinde bir arama yapıldığı zaman Adana sınırları içinde hizmet veren firmalara tek bir çatı altında ulaşmak mümkün olmuyor. Bu konudaki boşluğun ve eksikliğin farkına varan ekocars.com platformu, yakın zamanda nihayet hizmete açıldı. Otel ve benzeri mekanlar için yapılan toplu ve kompakt arama yöntemlerini oto kiralama sektörüne uyarlayan sitede irili ufaklı bütün otomobil kiralama firmalarına tek bir tıkla aynı yerden ulaşmak mümkündür. Bu da özellikle şehre yabancı olan kişiler için aranan bir hizmet türüdür. üzerinden bulunduğunuz şehirde bulunan firmalardan kolayca araç kiralayabilirsiniz, dilerseniz kısa süre sonra talebinizi geri çekebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0