Atatürk’e Hakaret Eden Safiye İnci’nin Cezası Belli Oldu!

Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ederek video kaydı yapan ve sosyal medyada paylaşan Safiye İnci, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Atatürk’e Hakaret Eden Safiye İnci’nin Cezası Belli Oldu!

Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ederek video kaydı yapan ve sosyal medyada paylaşan Safiye İnci, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, İnci’nin tahliye edilmesine karar verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret içeren video çekip sosyal medyada paylaşan Safiye İnci hakkında “Atatürk’ün hatırasına hakaret” suçundan dava açmıştı. Davanın ikinci celsesi görüldü. Duruşmaya tutuklu Safiye İnci, avukatı Bülent Demir ve ailesiyle birlikte Ankara Barosu’ndan avukatlar katıldı.

Safiye İnci, yaptığı savunmada, videoda hakaret amaçlı ifadeler kullanmadığını, belirterek herkesten özür dilediğini, pişman buca eve gelen ğunu ifade etti. İnci, “Ben buralara geleceğini düşünmemiştim. Beraatime karar verilmesini istiyorum” buca eve gelen . Avukatı Bülent Demir ise İnci’nin Atatürk’e hakaret ettiği iddialarının yersiz ve mesnetsiz buca eve gelen ğunu, delillerin de yetersiz buca eve gelen ğunu belirtti.

İnci’nin avukatı Demir, müvekkilinin hakaret suçu işlemediğini öne sürdüğü savunmasında “Müvekkilimin son cümlesinde 1. cumhurbaşkanı ile 12. cumhurbaşkanını kıyas ettiği ancak bunu nahoş bir kelime ile ifade etmesi de hakaret unsurunu içermemektedir, bir kıyastan ibarettir. Müvekkilim de cumhurbaşkanlarının arasındaki muhabbete dayalı kıyas yapmakta serbesttir.” diyerek İnci’nin tahliyesini talep etti.

İnci’nin “Çok pişmanım, herkesten özür diliyorum” ifadelerinin ardından kararı açıklayan hakim, 2 yıl 6 ay hapis cezasına hükmetti. Hakim, hükümle birlikte Safiye İnci’nin tahliyesine karar verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0