Bakan Açıkladı Yasak Getirildi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlık olarak tütün ve tütün mamulleri ile elektronik sigarayla mücadele etmeye devam ettiklerini belirterek elektronik sigara ve nargileyle bunların tüketiminde kullanılan elektronik cihaz, aksam, yedek parça ve solüsyonlarının ithalatının yasaklandığını açıkladı.

Bakan Açıkladı Yasak Getirildi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlık olarak tütün ve tütün mamulleri ile elektronik sigarayla mücadele etmeye devam ettiklerini belirterek elektronik sigara ve nargileyle bunların tüketiminde kullanılan elektronik cihaz, aksam, yedek parça ve solüsyonlarının ithalatının yasaklandığını açıkladı.  Bakan Pekcan bugün Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan elektronik sigaranın ithalatına yasak getiren karara ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde bakanlık olarak tütün ve tütün mamulleri ile elektronik sigarayla mücadeleye her alanda devam ettiklerini belirten Pekcan, "Halk sağlığını tehdit eden elektronik sigara ve elektronik nargileyle bu mamullerin tüketiminde kullanılan elektronik cihaz, aksam, yedek parça ve solüsyonlarının ithalatına yasak getirdik." Dedi.

Pekcan, öte yandan kaçakçılıkla mücadele kapsamında 2019 yılında 17,6 milyon paket kaçak sigara ve 140 bin adet de elektronik sigara yakalandığını hatırlatarak "2020 yılında da sigara ve elektronik sigara kaçakçılığına geçit vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın sağlığı için alınan bu önemli tedbirin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." Dedi.

seyfullah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0