Bakan'dan Yaz Saati Açıklaması...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaz saati ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan'dan Yaz Saati Açıklaması...

Berat Albayrak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığına ait 2018 yılı bütçesi üzerinde yapılan görüşmelerde, milletvekillerinden gelen soru ve eleştirilerini yanıtladı. 

Toplanan komisyonda yaz saati uygulaması ile ilgili eleştirilere yönelik açıklamalarda bulunan Albayrak, "Batılı ülkelerde bazen benzer uygulamalar söz konusu olabiliyor. Son rakamlar incelendiğinde Almanya, Belçika, İspanya, İngiltere'de saat 08.20 ila 08.30'dan önce hava aydınlanmıyor. Vatandaşlar tarafından bu uygulamaya gelen geri bildirimlerin oranı ise yüzde 80 olumlu yönde seyretmektedir." değerlendirmesinde bulundu. 

Ayrıca Bakan Albayrak, yaz saati uygulamasına ilişkin birçok kez açıklama yaptıklarını da belirtti.

Yaz saati uygulamasının tasarruf bakımından getirileri ğuna değinen Albayrak, "Bu uygulama ile 540 milyon ila 800 milyon liralık bir tasarruf sağladık. Bu, işin ekonomik boyutu. Bir de sosyal boyutu, etkisel boyutu var bu işin. En önemli eleştirinin geldiği, çocuklarımızla ilgili husustu ve okulların saatleriyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığımızla konuştuk, batı illerindeki okulların başlama saatini bir saat kaydırdık." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 06:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0