Cam Filmi Yasağında Cumhurbaşkanı Devreye Girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde ülke gündemine oturan cam filmi yasağı ile ilgili yeni bir düzenleme yapılması için gerekli talimatı verdi.

Cam Filmi Yasağında Cumhurbaşkanı Devreye Girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde ülke gündemine oturan cam filmi yasağı ile ilgili yeni bir düzenleme yapılması için gerekli talimatı verdi.

Cam filmi takılması kararı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yasaklanmış ve bu da sürücüler tarafından tepki ile karşılanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gerçekleştirdiği görüşmelerden sonra bakanlıklara cam filmi konusunda gerekli çalışmaların yapılması için talimat verdi.

Konu ilk olarak AK Parti'nin son Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ana gündem maddesiydi. Alınan son bilgilere göre İçişleri Bakanlığı, terörle mücadele bakımından bu konunun sorun olup olmadığı yönünde görüşünü bildirecek ve bu görüşe göre cam filmi konusunda bir adım atılacak.

Araçlara cam filmi takılması bilindiği üzere önce serbest bırakılmıştı. Fakat yapılan düzenleme ile tekrar yasak getirilmişti. Terörle mücadele gerekçesi ile alınan bu karar tepkilere neden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0