Canlı İddaa Nedir, Nasıl Oynanır?

Canlı İddaa, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’na bağlı olarak oynanan bir bahis türüdür. Canlı İddaa sayesinde canlı olarak oynanan çok sayıda maç için tahminyapabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Canlı İddaa Nedir, Nasıl Oynanır?

Canlı İddaa, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’na bağlı olarak oynanan bir türüdür. Canlı İddaa sayesinde canlı olarak oynanan çok sayıda maç için tahminyapabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dünyanın en çok tercihedilen oyunlarından biri olan Canlı İddaa’da basketbol, hentbol, futbol, masa tenisi, Snooker, buz hokeyi ve voleybol gibi maçlar için kupan yapabilirsiniz. Bu sistemin en önemli özelliği ise maçın başlama saatindenitibaren maçın sonuna kadar anlık olarak kupon yapabilmenizdir. Canlı İddaa oyunları maçın başlamasıyla birlikte başlar ve maçın bitimiyle sona erer.

Canlı İddaa oynarken nelere dikkat edilmelidir?

Canlı İddaa kuralları, yeni dönemle birlikte değişmiştir. Artık tüm İddaa kuponları yasal olan sitelerden, yüksek kazanç oranlarındayapılabilecektir. Ayrıca bu kuponlara yatırmışolduğunuz paraları hızlı ve güvenli birşekilde hesabınızaaktarabileceksiniz. Canlı İddaa oynarken dikkatetmeniz gerekenlerden şöyle bahsedebiliriz;

  • Oyunun etkinlikleri MBS-1 ya da MBS-2 olarak oynanabilmektedir.
  • Canlı İddaakuponlarıile birlikte canlı etkinlikleri içeren daha önceden oynanmışİddaa kuponları iptal edilemez.
  • Canlı İddaamaçlarınıbirbiriyle kombine etmeniz mümkündür. Bununla birlikte maç öncesi oynadığınızİddaa kuponu ile maç anındaoynadığınız kuponları da birbiriyle kombine edebilirsiniz. Bu sayede daha önce oynadığınızİddaakuponu ile canlı olarak oynanan çok sayıda maçı, aynı kuponda birleştirme avantajı elde edersiniz.
  • Canlı İddaakuponu oynarken, hemen oyna seçeneğine tıkladığınızda bir kabul süresi geçer. Bu kabul süresi merkez sistemitarafından belirlenmektedir. Genellikle 10 saniye olan bu süre, canlı oynadığınız kuponlara yada maç öncesindeoynadığınızkuponlara göre farklılık gösterebilir.

Canlı İddaa oyun kuralları nelerdir?

Cnalıİddaa oynayarak hemen kazançsağlayabilmek için bu oyunun kurallarını çok iyi bilmeniz gerekir. Canlı İddaa sayesinde oynadığınız bir tuttuğunda kazancınız hemen hesabınıza aktarılır ve bu kazancınızı kullanarak aynı maç için yine kupon yapabilirsiniz. Bu avantajdan yararlanabilmek için bilmeniz gereken oyun kuralları şöyledir;

  • Canlı içeren tüm kuponlar iptal edilemez.
  • Canlı İddaamaçlarını birbirleriyle kombine edebilirsiniz. Aynı zamanda maç öncesindeoynadığınız maçlarla da kombine etmeniz mümkündür.
  • Canlı maçlar, İddaa bülteninde yer alan diğer maçlarla birliktekombine edilip tek kuponda oynanabilmektedir.
  • İddaaRisk Yönetimi, canlı etkinlikler oynandığı sırada bir etkinliğin sonucunun bilindiği halde alınmaya devam edilen hallerde, lerinkazanılıp kaybedildiğine bakılmadan, leri geçersizkılma hakkına sahiptir.
  • İddaa risk yönetimi, canlı sırasında verilen bir kararın daha sonra VAR kararı ile değiştirilmesisonrasında, söz konusukararı tersine çevirme hakkına sahiptir.
  • Canlı İddaa oynandığı sırada VAR değerlendirmesine neden olacak bir olayın meydana gelmesi ve bu kararın arasında yatırılmış olan ler, geçerli durumlar söz konusuolmadığısüreceİddaa Risk Yönetimi tarafından geçersiz sayılır.

Canlı İddaa sırasındaoranlar değişebilir mi?

Canlı İddaaoynandığı sırada hem oranlar hem de handikap değişebilir. İsterseniz canlı oynandığı sırada değişen handikap seçenekleriyle oynamanız mümkündür. Bununla birlikte yükselen ya da düşen oranları, kuponunuzda bulunan oynama seçenekleriile kabuledebilirsiniz. Yapılan değişiklilerden sonrakuponunuzu tekrar gözden geçirme ve yenidenonaya gönderme imkânınız da bulunur.

Canlı İddaa sırasında tüm oran değişikliklerini kabul edebilir ya da sadece yükselenoranlarıkabul ederek kuponunuzu oynayabilirsiniz.

Canlı İddaa kuponu ile en fazla ne kadar kazanç sağlanır?

Spor Toto Teşkilatı tarafından belirlenmiş olan tutar en fazla 500.000 liradır. Yani Canlı İddaa oynarken kazanabileceğiniz en yüksek ikramiye miktarı 500.000 liradır. Bu tutarın üzerinde kazansanız bile hesabınıza, 500.000 liranın vergileri alındıktan sonra kalan tutar aktarılır.

Öncel eski Ahmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER