Çatı Yaşam Hatları

Çatı Yaşam Hatları

Çatı Yaşam Hattı Sistemi, yaşam hattı serisindeki en gelişmiş düşme koruma sistemidir. Try mühendislik yaşam hatları sisteminin geleneksel yaşam halatlarından en büyük farkı şok emici elemanların hat üzerinde değil ankraj ayaklarında gizlenmiş olmasıdır. Bu sayede herhangi bir olası düşüş hattın herhangi bir yerinde güvenli bir şekilde durdurulabilir. Geniş taban plakası ve montaj aksesuarları yelpazesi, basit sandviç panel çatılardan en karmaşık kenet çatı profillerine, beton sistemlerden ahşap sisteme kadar birçok yüzeyde sonsuz uygulama olanakları sunar.

Try Mühendislik, ankraj ayağı hangi açıdan gelirse gelsin güvenli düşme koruması sağlar. Yenilikçi enerji sönümleme elemanları sayesinde çatı kaplamasına minimum hasarla kurulum gerçekleşir. Kullanılan bütün malzemeler paslanmaz çelik alaşımlarıdır. Böylece uzun süre kullanıma karşı dayanıklıdır. Gerekli tüm uluslararası uygunluk sertifikalarına sahiptir. EN795:2012 Tip C, CEN TS 16 15.2013 Tip C, OSHA 1926.502 sertifikası vardır. Üretim hatalarına karşı 25 yıl garantilidir. Klipsli çatı panelleri, klipsli çatıya takılır ve delme gerektirmez. Farklı klipsli çatı tiplerine mükemmel uyum sağlamak için çok çeşitli braketler mevcuttur. Şok emici sistemler ile tasarlanmıştır.

Cankurtaran halatları, teraslarda ve çatılarda korkuluk veya koruma demiri bulunmayan binalarda, metal yapılarda yapılan çalışmalarda, kule yapılarda düşey merdivenlerde kısaca personelin yüksekten düşebileceği tüm alanlarda kullanılır. Düşme durumunda personelin gövdesini kavrar ve düşmesini engeller. Sönümleme sistemleri vasıtasıyla bunları en aza indirmeyi amaçlayan yatay ve düşey sistemlerdir. Yatay veya dikey yaşam hatları birçok yapı projesinde can güvenliği nedeni ile tercih edilmekte ve rekonstrüksiyon inşaat sektöründe zorunlu hale gelmektedir. Kurtarma halatları ve düşmeye karşı koruma sistemleri, yüksekte çalışan personelin can güvenliğini sağlamakta ve çalışma alanında iş verimini artırmaktadır. Çatı yaşam hattı şantiyede olmazsa olmaz güvenlik önlemlerindendir.

www.trymuhendislik.com

Ayhan Çekmez

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0