Cemal Kaşıkçı Davasının Suudi Savcısı İstanbul'a Geldi

Cemal Kaşıkçı'nın başkonsoloslukta öldürülmesiyle alakalı olarak Suudi Arabistan'da devam ettirilen soruşturmanın başsavcısı El Muceb, Cumhuriyet Savcısı İrfan Fidan'la görüşme meydana getirmek adınaİstanbul Çağlayan Adliyesi'ne gitti.

Cemal Kaşıkçı Davasının Suudi Savcısı İstanbul'a Geldi

Cemal Kaşıkçı'nın başkonsoloslukta öldürülmesiyle alakalı olarak Suudi Arabistan'da devam ettirilen soruşturmanın başsavcısı El Muceb, Cumhuriyet Savcısı İrfan Fidan'la görüşme meydana getirmek adına İstanbul Çağlayan Adliyesi'ne gitti.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturması ile alakalı olarak yapılan kritik görüşme sona erdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ve Suudi Başsavcı El Muceb ile yapılan görüşme hemen hemen 1 saat 15 dakika devam etti. Suudi Başsavcı El Muceb’in içerisinde yer aldığı grup saat 12:15 sularında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan çıktı. Soruşturma çerçevesinde İstanbul’da olan Suudi Arabistan Başsavcısı Suud El Muceb, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ile görüşmek gerçekleştirmek için geride bıraktığımız pazar gecesi İstanbul’a gelmişti.

Suudi Başsavcı soruşturmayla alakalı olarak bilgi alışverişinde yapılması için bugün saat 11.00’da İstanbul Adliyesine gitti. İstanbul adliyesinin protokol kapısından giriş gerçekleştiren Suudi savcılık heyeti, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan’ın makamına gitti.

Görüşme çerçevesinde, Başsavcı vekili Hasan Yılmaz ile soruşturmayı devam ettirmekte olan Cumhuriyet savcısı İsmet Bozkurt’un da yer edindiği ifade edindi. İki başsavcı ve heyetinin görüşmesi yaklaşık olarak 75 dakika sonunda son buldu. Görüşmenin ardından da Suudi Başsavcı El Muceb, heyeti ile beraber soruşturmanın devam ettirdiği İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0