DARMIK DAĞI BOMBALANDI ÖCALAN POSTERİ ARTIK O DAĞDA YOK

Zeytin Dalı Harekatı 12.gününe girerken, TSK bölgeleri ve köyleri terör örgütlerinden temizlemek için operasyonlara devam ediyor.

DARMIK DAĞI BOMBALANDI ÖCALAN POSTERİ ARTIK O DAĞDA YOK

Zeytin Dalı Harekatı 12.gününe girerken, TSK bölgeleri ve köyleri terör örgütlerinden temizlemek için operasyonlara devam ediyor. Teröristler tarafından Darmık Dağı’ndan Kilis’e roket atılmasının ardından uçakları ile bombardıman yapıldı. O anlar televizyonlar tarafından ekrana getirildi.

Türk jetleri sabah saatlerinde Raco yakınlarında YPG konvoyunu vurdu. Aynı zamanda Cinderes ve Bülbül çevresinde bulunan terörist noktaları da bombalandı. Şiddetli çatışmalar sonucunda Hane, bir diğer adıyla Zatin köyü YPG’li teröristlerden alındı.

12. gününe giren Zeytin Dalı Harekatı’nda bugüne kadar 91 kilometre kare alan teröristlerden temizlendi. Savaş uçakları, Afrin’in doğusunda yer alan ve 2016’da teröristlerin yerleştiği Menbiç’te YPG’ye ait noktaları yerle bir etti. ABD’li general ise Münbiç’ten çekilmeyeceklerini duyurmuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri sabah saatlerinde yaptığı açıklamada bugüne kadar 712 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Açıklamada hava harekatlarında terör örgütlerine ait 22 hedefin imha edildiği bilgisi yer aldı.

YPG’li teröristlerin Reyhanlı ilçesine 2 tane roket atması sonucu 17 yaşında bir genç hayatını kaybetti. Öğle saatlerine doğru Türkiye sınırında yer alan Pak Obası köyü YPG’lilerden temizlenerek kontrol altına alındı.

Teröristlerin Kilis’e roket atmalarının ardından, atış yaptıkları Darmık Dağı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bombalandı. Darmık Dağı’nın bombalandığı anlar televizyonlarda canlı olarak yayınlandı. Jetlerin dakikalarca bombardıman yaptığı Darmın Dağı’ndan dumanlar yükseldi.

Darmık Dağı’nda bulunan Öcalan posteri de insansız hava aracı tarafından bombalanarak havaya uçuruldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0