Demir Kıran Metal ve Hurda Sanayi

Demir Kıran Metal ve Hurda Sanayi

Hurda bir ürün ya da bir nesnenin çalışma ve kullanılma fonksiyonunu yitirmesi anlamına gelmektedir. Ancak bir ürünün hurda sayılabilmesi için bazı şartla mevcuttur. Mesela hurdanızın geri dönüştürülebilir bir malzemeden yapılması gerekmektedir. Demir, çinko, metal, kablo, bakır vb gibi maddeler. Bu maddelerden yapılan ve artık bir işe yaramayan ürünler geri dönüşüm için hurdacıya verilebilir. Bunun için www.demirkiranmetal.com internet sitemizle hizmetinizdeyiz.

Hurda Depolanması ve Güvenliği

Hurda depolanması aslında zorlu bir iştir. Çünkü satın alınan hurdaların ne zaman satılacağı tam olarak bilinmez. O ürünlere ihtiyaç duyan bir müşteri çıkana dek o ürünleri iyi bir şekilde saklamalısınız. Bu saklamayı iç ve dış olarak düşünülebilirsiniz. İç saklama olarak düşünürsek hurdalarınız ıslanma, çalınma,güneşten erime,aşınma gibi etkenlerden korunmalıdır. Dış etkenler ise sıkışan hurdaların patlaması gibi örnekler verilebilir.

Hurda Parçalanması Sıkıştırılması

Hurda parçalandırması ve sıkıştırılması kesinlikle profesyonellik gerektiren bir iştir ve en önemli kısmı bu işlemi yapacak uygun cihazınızın olmasıdır. Bu cihaz oldukça pahalı bir cihazdır ve kesinlikle profesyonel kullanım gerektirir. Bilmeyen kişilerin bunu kullanması hem yasak hem de tehlikelidir.

Hurda Alımlar ve Satımları

Son dönemlerde hurda alımı çok yoğun ilgi görmektedir. Bunun temel sebebi eskiden bozulan ya da kırılan eşyalarımızı direk çöpe atardık ama şimdi bunun yerine hızlıca internetten bir hurdacı buluyoruz ve hurdalarımızı geri dönüşüm için hurda firmalarına satıyoruz.

Fiyat Teklifi ve Nakliye

En önemli konulardan biri olan nakliye ve fiyat konusunda ne yazık ki en sona bırakılmaktadır. Bunu en hızlı şekilde halletmek gerekmektedir. Hurdalar genelde çok büyük olduğu için deponuzda çok fazla yer kaplar.

Hurda Çeşitleri

Hurda çeşitleri oldukça fazladır. Sınırlandırmamızın imkanı yoktur. Otomotivde kullanılan bir demirden tutunda evinizde kullandığınız alüminyum bir eşya dahi demir hurdası ve alüminyum hurdası dönüştürülebilir. Burada en önemli konu hurdanızın geri dönüştürülebilir olmasıdır. Hurdaların çalışması ya da çalışmaması bir anlam ifade etmez. Bazen hurdacılar çalışan ürünleri almayı tercih etse de bu genellikle önemli değildir. Çünkü hurdacıların asıl amacı ürünleri dönüştürmek ve yeniden kullanılabilir bir duruma getirmek.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 19:35

Öncel eski Ahmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER