e-Okul Öğrenci girişi nasıl yapılır?

e-Okul Öğrenci girişi nasıl yapılır?

 e-Okul Öğrenci girişi nasıl yapılır?

 

Eğitim hayatında ara tatil döneminin yaklaşması ile birlikte milyonlarca öğrenci sınav ve karne notlarını merak ediyor. Artık pek çok bilginin yer aldığı e-okul öğrenci girişi ile tüm verilere çok kısa bir zamanda kolay bir şekilde ulaşılabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmen, öğrenci ve velileri düşünerek meydana getirmiş olduğu e-Okul sistemi özelliklere öğrenci  ve veliler büyük kolaylık sağlıyor. e-Okul öğrenci girişi yapan her vatandaş; okulu, eğitimi, sınavları, devamsızlıkları,notları ve çok daha fazla bilgiyi tek tuşla öğrenebilmektedir.

E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ 2020

e-Okul öğrenci girişi yapmak isteyen kişiler ilk olarak mobil uygulamadan ya da tarayıcıdan sistemin web sitesine (eokul.meb.gov.tr) girmelidir. Burada Giriş Yap bölümlerinden öğrenci için Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) bölümüne tıklayın. Yan tarafta bulunan Yönetim Bilgi Sistemi girişi, öğretmen ve idareciler için oluşturulmuştur.

Veli ya da öğrenci kendi verilerini görebilmek için giriş sayfasında yer alan öğrencinin TC kimlik numarası, okul numarası ve güvenlik kodu boşluklarını doğru bir şekilde doldurmalıdır. Bu adımlardan sonra artık e-Okul öğrenci sistemi karşınızda yer alacak...

e-Okul öğrenci girişi sonrasında site üzerinde birçok kategoriye ayrılmış ve öğrenciyi ilgilendiren bilgilendirmeler bulacaksınız. Sınav tarihleri, yazılı notları, sözlü notları, devamsızlık bilgileri, seçmeli ve zorunlu dersler, haftalık ders programı, kazandığı belgeler, okuması gereken kitaplar, diploma bilgileri, varsa nakil vb. atama verileri sistemde yer alıyor. Tüm bu bilgilendirmeler sisteme öğretmenler ve okul idarecileri tarafından girilir. Böylece e-Okul öğrenci girişi hem velilerin hem de öğrencilerin gelişimi, eğitim hayatıyla ilgili sürekli güncellenen bir platform halini alıyor.

Öğrencinin ilkokul birinci sınıftan lise son sınıfa kadarki geçirmiş olduğu eğitim hayatı sürecinin en ufak ayrıntısına kadar arşivini tutan e-Okul öğrenci sistemi; çocuğun zaman içerisinde göstermiş olduğu gelişimi göstermek açısından oldukça başarılır. Bu gelişmeler hem dersler açısından hem de davranış biçimleri tarafından takip edilebilir. e-Okul öğrenci giriş penceresine tüm devlet ve özel ilköğretim okulları ile anaokulları erişebilemektedir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER