E-ticaret Sitesi Kurma

E-ticaret pazarının her geçen gün genişlemesi, online alışveriş yapanlarla internette satış yapanların artması firmaların e-ticaret sitesi kurma isteğini de arttırmıştır.

E-ticaret Sitesi Kurma

E-ticaret pazarının her geçen gün genişlemesi, online alışveriş yapanlarla internette satış yapanların artması firmaların e-ticaret sitesi kurma isteğini de arttırmıştır. İnternet ortamına fiziksel mağazasını taşımak isteyenler öncesinde elektronik ticaret hakkında bazı bilgiler edinmelidir. Bu aşamadan sonra e-ticaret sitesi kurmak için deneyimli bir web ajansı ile işbirliği yapmaları gerekir. Bu konuda Ankara Web Tasarım Firmaları arasında bulunan Nano Medya sizlere yardımcı olabilir.

Teknik alt yapısı sağlam e-ticaret sitesi kurma

e-ticaret sitesi online alışveriş mağazasıdır. Bu mağazaların en önemli avantajı 365 gün 24 saat hizmet vermeleridir. Eğer teknik alt yapısı sağlam, yazılımı mükemmel, bakımlar düzenli yapılan bir e-ticaret sitesiniz olursa, aralıksız şekilde gününü her saatinde kullanıcılarına hizmet verebilir. E-ticaret siteniz bunları karşılıyorsa, bu yolda başarılı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Bu konuda fazla bilgisi olmayanlar e-ticaret kavramını evde bilgisayar başında yapılacak bir iş olarak görebilir. Ancak online hizmet verecek bir alışveriş sitesini kullanıma açmak, site tasarımından yazılımına, pazarlama faaliyetlerinden müşteri hizmetlerine varıncaya kadar gerçekten zordur. Bazen e-ticaret sitesi açmak, fiziksel mağazaları açmaktan bile zor olabilir.

Doğru renk kullanımı e-ticaret sitesi önemli mi?

Online alışveriş sitelerinde hizmet gruplarına göre bazı renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığını fark etmiş olabiliriz. Dikkat ederseniz yaşamımızda da bankalar yeşil renk, fast food zincirlerinde kırmızı renk, taksiler sarı renk, süt ve süt ürünleri, diyet ürünlerinde mavi renk hakimdir. Dolayısıyla e-ticaret sitesi kurma için hazırlıkların başında sitede doğru renk kullanımını sağlamak gelecektir. Renklerin yaşamdaki etkisini göz ardı etmemek gerekir.

E-ticaret sitesi kurma aşamasında dikkat edilmesi gerekenler

Online alışveriş sitenizde ürün sayısı arttıkça bunu yönetebilmek, gerçekleşen satışlara göre reaksiyon verebilmek gerekir. Bu fiziksel mağazalarda da geçerli bir kuraldır. Mağaza yönetmek ürün satmaktan daha zordur. E-ticaret sitesi kurma, ticaretinizi internet ortamına taşımak zorlu bir süreçtir. Öncelikle tüketici odaklı bir e-ticaret sitesi kurulması gerekir. Tüketicilerin kişisel verilerin korunmasına dikkat edilmelidir. Kişisel verilerin açıklanması başta özel hayat gizliliğini ihlal edecek ve kişilerin bazı haklarına da zarar verecektir.

E-ticaret sitelerinde yasaların öngördüğü kurallara uyulmalıdır. Fiziksel ticaret mağazalarında buca eve gelen ğu gibi tüketicilerin görebileceği şekilde tüketicilerin bilmesi gereken firmanın ticari bilgilerini görebilecekleri şekilde vermek gerekir. Ayrıca alıverişin sipariş, satış, teslimat gibi aşamalarında hangi düzenlemelerin yapıldığını, bu süreçlerin nasıl ilerlediğini, tüketicilerin haklarını, bunlara uyulmaması halinde hangi yaptırımların gündeme geleceği, satış kadar sipariş iptalinin, iade konusunun detaylı şekilde açıklanması gerekir.

Doğru pazar araştırması yaparak e-ticaret sitesi kurma

e-ticaret sitelerinin başarısız olmasındaki ilk nedenlerinden biri doğru pazar araştırmasının yapılmamasıdır. Pazar araştırmasını iyi yaparak, rakiplerini değerlendiren e-ticaret sitesi açma girişiminde daha başarılı olacaktır. Bu nedenle hangi sektörde e-ticaret yapmak istiyorsanız, bu sektörü iyi araştırmalısınız.

Bu sektörün hacmi nedir, internetten üzerinden gerçekleşen satış tutarı nedir, bu alanda internette kaç tane e-ticaret sitesi var, bu sektörde hangi aylarda iş yoğunluğu oluyor, sektörün dünyadaki konumu, bu sektörün sorunları, eksiklikleri nelerdir bunları iyi araştırmak gerekir. Ayrıca e-ticaret sitenizde sattığınız bir ürünü yeniden aynı kişilere satabilir misiniz ya da hangi sıklıkla ürünü aynı kişilere satabilirsiniz ya da her defasında yeni bir müşteriye mi ihtiyacınız olacak bunları doğru değerlendirmelisiniz.

Eticaret Sitesi kurma konusunda kesin kararınızı verdikten ve gerekli araştırmalarınızı yaptıktan sonra ilk adımınızı atabilirsiniz. Bu konuda hazır şablonlarda olsa, profesyonel bir şekilde internetteki mağazanızı açmak isterseniz, bu aşamada bir web ajansından destek almanızı tavsiye ederiz.

Firma Adresi ; Turgut Özal Mh. Umay Sitesi B-Blok No:4 Yenimahalle/ANKARA

Telefon : 0532 720 32 25

Web:

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 05:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0