EKOKARİYER İK DANIŞMANLIĞI

Bir yerde bir üretim varsa orada insan vardır. Eğer başarılı bir işyerinden bahsedilecekse de başarılı çalışanlardan bahsedilmelidir. Bir işyerinin en önemli unsuru insanlardır.

EKOKARİYER İK DANIŞMANLIĞI

Bir yerde bir üretim varsa orada insan vardır. Eğer başarılı bir işyerinden bahsedilecekse de başarılı çalışanlardan bahsedilmelidir. Bir işyerinin en önemli unsuru insanlardır. Ekipmanlardan çok daha önemli olan çalışanların azimleri, çalışkanlıkları, becerileri ve saygınlığıdır. Ekokariyer İk danışmanlığı hizmeti de işte bu özelliklere sahip olan insanların işyerlerinde istihdam edilmesine ya da çalışana ihtiyaç duyan işyerlerinin çalışacak insan ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarından ibarettir.

Bir işyerinde çalışacak kişilerde belirli özellikler aranır. Bu özellikleri işin işleyişini aksatmayacak ve aynı zamanda da işe katkı sağlayacak şekilde planlanır. İk danışmanlığı hizmeti sunan firmalar ise işe hem işçi açısından hem de işveren açısından bakar, değerlendirme yapar ve bunu ilgililer ile paylaşır. Aslında ne işveren için ne de işçi için taraf değildir ancak tarafsız da kalamaz. Danışmanlık ile ilgili tüm bilgilere adresinden ulaşabilirsiniz.

Ekokariyer ile bu hizmetlerden yararlanmanın en büyük faydası, insan kaynaklarının en iyi şekilde yönetilebilmesini ve ortaya çıkan sorunların en etkin yollarla çözüme kavuşturulmasını sağlamasıdır. Personel seçimi gerçekten çok önemlidir ve uzun zaman alır. İşverenin omuzlarındaki yükü alacak ve en uygun personelin kurumda istihdam edilmesini sağlamak aynı zamanda da hem işveren hem de çalışacak personel açısından zaman tasarrufu sağlayacak olan bu hizmetler çok önemlidir.

YETKİNLİK BAZLI MÜLAKAT

Yetkinlik bazlı mülakat, bir işyerinde istihdam edilmek istenen adayın eski iş bilgileri ile ilgili yapılan görüşme ve değerlendirmedir. İnsan kaynakları danışmanları tarafından sıkça başvurulan bir yöntemdir. Çünkü, bu yöntem aynı zamanda da kişiyi tanımanın en iyi yolu olarak bilinir. Konu ile ilgili detaylara //www.ekokariyer.net/yetkinlik-bazli-mulakat_ adresinden hemen ulaşabilirsiniz.

Amaç, adayı tanımak buca eve gelen ğu için de yetkinlik bazlı mülakat da sorulacak sorularda bu amaca yönelik olarak hazırlanır. Ayrıca, kişinin iletişim becerisi ile olaylar karşısında verebileceği tepkiler değerlendirilir.

ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU

Özel istihdam bürosu, hem işveren için hem de işçi için önemli bir hizmettir. Bu bürolarda çok sayıda işçi bulunur. Yani bir manada işçi kiralama hizmeti de denilebilir.

Özel istihdam bürosu için şunu belirtmeliyiz ki, bu hizmette her iki tarafında da fayda sağlaması amaçlanır.

Tüm bu hizmetler hakkında daha fazla bilgi ve Ekokariyer ile iletişim için www.ekokariyer.net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0