Elon Musk dakikalar içinde her şeyini sildi!

Elon Musk şirketlerinin Facabook’ta bulunan tüm sayfalarını sildi.

Elon Musk dakikalar içinde her şeyini sildi!

Elon Musk şirketlerinin Facabook’ta bulunan tüm sayfalarını sildi. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin sahibi olan Musk şirketlerinin internette Facebook üzerinde bulunan tüm sayfalarını çok kısa bir zaman dilimi içinde sildi.

SpaceX ve Tesla gibi pek çok şirketin facebookta yer alan sayfalarını silindi. Elon Musk’ın bu kadar kısa bir sürede bütün şirket bilgilerini sildirmesinin sebebi olarak son günlerde facebook ile ilgili olarak çıkan bazı iddiaların etkili ğu söyleniyor.

Facebook üzerinden 50 milyon kişinin özel bilgilerinin Cambridge Analytica adlı şirket tarafından alınması üzerine tüm dünyada kampanyalar başlatıldı. Kampanyalarda #deletefacebook (Facebook'u sil) şeklinde yürütülen kampanya çok fazla kişi tarafından desteklenmiştir. Bu kampanyanın bir örneğine de Elon Musk şirketlerinde rastlandı. Elon Musk’ın şirketlerinin facebook sayfalarını silmesinde internet üzerinde Twitter üzerinden Musk’ın takipçilerinin baskı yapmasının etkili ğu söylenmektedir. Yapılan uyarıları dikkate alan Musk SpaceX şirketine ait bir facebook sayfası ğu bile bilmediğini ama bu duruma müdahale edip şirketin sayfasını sildireceğini söyledi. “Yakında gidecek” şeklinde açıklamanın ardından Elon Musk şirketin facebook sayfasını ortadan rdı.

Diğer şirketi Tesla ile ilgili deyine bir takipçisinin kendisini uyardığı Elon Musk bu sayfanın kötü göründüğünü ve ortadan kalkması gerektiğini söyleyerek bu sayfayı da çok kısa bir süre içinde ortadan rdı. Her iki sayfanın da facebook üzerinde artık bir sayfası bulunmuyor.

Elon Musk bu iki şirketin facebook sayfalarını silmeden önce şirketlerinin facebook sayfasında yaklaşık 2,5 milyon takipçisi bulunuyordu. Facebook önceki yıl 200 milyon dolardan fazla bir değere sahip olan bir iletişim uydusunu SpaceX aracılığı ile fırlatma teklifinde bulunmuştu. Fakat bu fgırlatma olayı başarısız olmuştu. Elon Musk şimdilik İnstagramı kullanmaya devam ediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0