Emrah Serbes Olay yerinde 122 müdahalesini reddetti.!

3 ölümlü kazayı itiraf eden Emrah Serbes'in, olay yerinde 112 tedavisini reddettiği iddia edildi

Emrah Serbes Olay yerinde 122 müdahalesini reddetti.!

İzmir- Aydın Otobanı’nda 22 Eylül günü sabaha karşı senaryocu Emrah Serbes’in karıştığı kazada, 15 yaşında olan Zeynep ve babası Ayhan Özcelik’in, evvelki gün de anne Nilgün Özçelik’in yaşamını yitirmesinin hemen peşinden, yeni teferruatlar ortaya çıktı. Soruşturmada, kazayı görerek yardım için duran 3 sürücünün 112’yi 4 sefer arayarak yardım istediği saptadı.

‘ANALİZDEN KAÇTI’

Soruşturmada ele geçirilen bilgilere göre 3-4 dakika içinde olay yerine erişen ambulans, ağır yaralı Nilgün Özçelik’e ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, ayakta bekleyen hafif yaralı Serbes ve Doğru’yu da rehabilitasyon etmek istedi. “İyiyiz” diyen ikili, doktor müdahalesini reddetti. Bunun üzerine 112 görevlileri, zorla götüremeyeceklerini belirterek ‘nakil ret’ dokümanını imza atmaları gerektiğini söyledi. Dokümana “Hastaneye gitmek istemiyorum” yazdıktan sonra imza atan Serbes ve Doğru, kaza yerinde . Jandarma bölgeye erişince da Kenan Doğru kazayı kendisinin yaptığını söyledi ve gözaltına alındı. Kazanın ardından 3-4 dakika içinde ‘senaryo’ hazırlayan ikilinin, hastanede kan tahlili ve içki kontrolü yapılacağını bildikleri için vakit kazanmak emeliyle tedaviyi reddettiği ileri sürüldü.

 

FOTOĞRAFLAR KARANLIK

Soruşturmada, Serbes’in otoban gişelerinden geçtiği sıradaki görüntülerine de erişildi. Plakanın görüldüğü görüntülerde aracı kullanan kişinin Serbes mi yoksa arkadaşı mı buca eve gelen ğu, karanlık hasebiyle net olarak seçilemedi. Vücut yapıları birbirine yakın olan ikiliden hangisinin sürücü koltuğunda oturduğunun tespiti için görüntüleri uzman ekip inceleyecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 06:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0