En İyi Marka Araştırma Yazılımı İle Markalanın

Bir firmanın, kurumun ya da işletmenin ürünlerini / hizmetlerini tanıtmasına yardımcı olan rakiplerinden ayıran isim, logo, karakter, resim gibi detaylardan oluşan en temel kavramdır.

En İyi Marka Araştırma Yazılımı İle Markalanın

Bir firmanın, kurumun ya da işletmenin ürünlerini / hizmetlerini tanıtmasına yardımcı olan rakiplerinden ayıran isim, logo, karakter, resim gibi detaylardan oluşan en temel kavramdır. Kısacası marka firmaların kişilikleridir. Bir markanın değeri ne kadar yüksek ise markalaşma süreci adımlarının da o kadar iyi atıldığının göstergesidir. Marka değeri firmaların ya da işletmelerin satışlarının artmasında, pazarlama faaliyetlerinin doğru bir şekilde yürütülmesinin sağlanarak marka imajının da güçlendirilmesine destek olur.

Bir işletmenin marka değeri oluşturabilmesi için iç süreçler tamamlandıktan sonra marka tescil işleminin de Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanması gerekir. Aksi takdirde Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanmayan markalar satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütemezler.

Marka sürecinin zor bir süreç olması, belirli bir aşama sonrasında Türk Patent Enstitüsüne başvuruluyor olması firmaların finansal sıkıntı yaşamamaları için başvuru öncesinde Marka araştırma yazılımı, tasarım araştırma yazılımı ve patent araştırma yazılımı ihtiyaçlarını da beraberinde getirir. Alınan hizmetler sayesinde firmalar marka başvurusu öncesinde gerekli olan tüm hazırlıkları yapacakları için Türk Patent Enstitüsü başvuruları da onaylanarak pazarlama faaliyetlerine de hızlı bir şekilde başlayabilirler. Marka tescil işlemlerinin onayı sonrasında markalar on yıl süreyle koruma altına alırlar. Markaların tescil işlemlerinin süresi bittikten sonra ise yapmaları gereken belirli bir süreyle marka tescil işlemlerine devam etmeleridir.

Marka Tescil İşleminin Önemi

Marka tescil işlem onayı Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılmakta olup; marka tescili yapan firmalara markalarını korumaya yönelik birçok hak verir. Marka, markanın kullanımı, tasarımı kısacası markanın tüm kullanım hakları sahibine aittir.

Markanın tescil işlemi sonrasında aynı sektörde tüketiciyi yanıltacak bezer bir marka adı, benzer logo tasarımı vb. kullanımı imkansızdır.

Tüketici nezdinde marka değerinin oluşturularak ürün ya da marka değerinin oluşturulmasında büyük rol oynayan markanın tüm haklarına hukuksal açıdan sahip olabil için marka tescil işleminin onaylanması zorunludur.

Marka Tescil İşleminde İstenen Temel Belgeler

  • Marka tecil işlemi yaptırılacak markanın logo, amblem, etiket örneği
  • Ticari Unvan / Detaylı İletişim Adresi / Vergi Levhası
  • T.C. Kimlik No / T.C. Kimlik Fotokopisi
  • Marka Tescil İşlemleri için Ödenmesi Gereken Dekont

Öncel eski Ahmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0