Erdoğan’dan Avrupa Parlamentosu’na: Daha Çok Ağlayacaksınız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bitlis 6.Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada Avrupa Parlamentosu’na sert sözlerle yüklendi.

Erdoğan’dan Avrupa Parlamentosu’na: Daha Çok Ağlayacaksınız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bitlis 6.Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada Avrupa Parlamentosu’na sert sözlerle yüklendi. AP’de PKK renkleriyle toplantıya katılmalarına tepki gösteren Erdoğan “Avrupa Parlamentosu’nda bazı kendini bilmezler, parlamentonun içinde terör örgütü paçavralarıyla ağlıyorlardı. Daha çok ağlayacaksınız.” ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti’nin Bitlis’de yapılan Olağan Kongresi’ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada “Ülkemize kurulan kumpasları başlarına yıkacağız” diyen Erdoğan, Avrupa Parlamentosu’na PKK renkleriyle katılanlara tepki gösterdi.

 

Avrupa Parlamentosu’na sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı “Avrupa Parlamentosu’nda bazı kendini bilmezler, istikametini kaybedenler, boyunlarına paçavra takarak, PKK’yı terör örgütü olarak tanıdıkları halde, o paçavralarla parlamentonun içinde ağlıyorlardı. Daha çok ağlayacaksınız, çok. O paçavraları takmakla hiçbir yere gidemeyeceksiniz. Bizim kararımızı değiştiremeyecekler. Avrupa teröre karşı gereğini yapmazsa uyarılarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

“Bay Kemal, Eğer Yiğitsen Açıkla!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Kılıçdaroğlu’na da sert tepki gösterdi. “Ana muhalafetin başındaki zata sesleniyorum” diyerek Kılıçdaroğlu’na çağrı yapan Cumhurbaşkanı, “Biri çıkıp diyor ki PYD bir terör örgütü değildir. Bay Kemal şimdi bir kongre yapıyorsun. Eğer yiğitsen söyle bakalım bu PYD terör örgütü müdür? Eğer yiğitsen açıkla, PKK terör örgütü müdür? YPG terör örgütü müdür? Ama açıklamayacaksın. Çünkü sen onların meclisteki temsilcileriyle kol kola dolaşan birisin.” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 21:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0