Etkili Yöntem ile Sigaraya Son

Sigaranın insan sağlığına zararları tüm dünya genelinde bilinen bir gerçek.

Etkili Yöntem ile Sigaraya Son

Sigaranın insan sağlığına zararları tüm dünya genelinde bilinen bir gerçek. İçerisinde yer alan birçok etken madde nedeni ile sigara kullananları günden güne çeşitli hastalık riskleri ile yaşıyorlar. Üstelik bu risk sadece sigara kullananlar için değil aynı zamanda sigara kullananların yanında bulunan sigara kullanmayan kişiler için de geçerlidir. Sigaranın tüm olumsuzluklarına karşılık günden günde sigara bırakma yöntemleri gelişiyor.

Sigara bırakma yöntemlerinin ilk sırasında elektronik sigara yöntemi geliyor. Elektronik sigara şarj edilebilir bir şekilde çalışan ve içinde likit bulunan bir cihazdır. Elektronik sigara kullananlar ihtiyaçlarını birçok yerden karşılayabiliyorlar. Çeşitli aromalara sahip olan likitler elektronik sigaranın üzerinde bulunan bir tuşa basılması ile birlikte mekanizmanın ısınmasına bağlı olarak buhar üreterek kişilerin bu buharı içlerine çekmesi şeklinde çalışıyor.

Elektronik Sigaranın Faydaları Nelerdir?

Sigarada bulunan yüzden fazla zararlı etken madde elektronik sigarada bulunmuyor. Bu nedenle esigara olarak bilinen bu cihazlar kişilerin hem nikotin ihtiyaçlarını karşıladığı gibi aynı zamanda el ve dudak tiryakiliğini de bastırıyor. Bu nedenle sigarayı bırakmak isteyen kişilerin en büyük yardımcısı olması açısından büyük bir dikkat çekiyor. Dünya genelinde birçok ülkede elektronik sigara buca eve gelen kça yaygınlaşmış durumda. Ülkemizde de son zamanlarda kullanımı artan elektronik sigara çeşitli aromalı likitleri ile birçok kişinin tercihi haline geldi.

Elektronik sigara için atomizer adı da kullanılıyor. İçeriğinde sadece nikotin barındıran elektronik sigara belli bir süre sonra kişileri sigara bağımlılığından kurtarıyor. Elektronik sigaraların belli tür ve çeşitleri söz konusudur. Kalem tarzında olanların yanı sıra son zamanlarda buca eve gelen kça popüler olan kanyak şişesi şeklindeki elektronik sigaralar buca eve gelen kça tutuluyor. Bazı elektronik sigaralarda kullanım süresi ayarlaması da yapılabiliyor. Böylelikle kişiler ne kadar kullanacaklarını kendileri belirleyebiliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0