FETÖ'nün Akdeniz Ayağı Çözülüyor

Türkiye’nin nüfus bakımından en büyük altıncı kenti Adana başta olmak üzere altı kentte meydana getirilen FETÖ operasyonunda itirafçı olan bazı zanlılar ile beraber FETÖ'nün Akdeniz Bölge yapılanması bir bir çözüme kavuşturuluyor.

FETÖ'nün Akdeniz Ayağı Çözülüyor

Türkiye’nin nüfus bakımından en büyük altıncı kenti Adana başta olmak üzere altı kentte meydana getirilen FETÖ operasyonunda itirafçı olan bazı zanlılar ile beraber FETÖ'nün Ak Bölge yapılanması bir bir çözüme kavuşturuluyor.

Adana merkezli altı şehirde, yirmi bir kişinin gözaltına alındığı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon çerçevesinde adliyeye getirilen on zanlıdan sekizi tutuklandı, iki kişi ise adli kontrol şartıyla serbest .

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi bünyesinde çalışan polis ekipleri tarafından Adana merkezli İzmir, Gaziantep, Konya, Aydın ve Samsun'da 2 Mart'ta eş zamanlı meydana getirilen FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına konulan 21 kişiden 10'nun emniyetteki işlemleri bitti. Sorgulamada, içlerinde "mahrem imam" ğu iddia edilen S.D, T.S, M.S. ve A.L'nin de yer aldığı on yedi zanlı, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı .

Zanlıların, örgütün Ak Bölgesi yapılanması hakkında önemli bilgiler yaptığı, hemen hemen iki yüz FETÖ yöneticisinin adlarını paylaştığı belirtildi. Paylaşılan kişilerin çoğunun "mahrem imam" ğu, örgütü tekrardan "ayağa rma" çalışması içine girdikleri ve yeni bir yapılanmaya gitmeye hazırlandıkları ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0