Genç Yatırımcı Atakan Can’dan Eğitime Destek

Genç Yatırımcı Atakan Can’dan Eğitime Destek

2016 yılından bu yana kendi kariyerinde emin adımlarla ilerleyen şirket sahibi genç yatırımcı, eğitime verdiği desteği 500 öğrenciye verdiği bursla bir kez daha göstermiş oldu. 

Kendisi Adnan Menderes Üniversitesi Makine Teknikerliği bölümünden mezun olan Can, şimdilerde kendi şirketinin yöneticiliğini yapmakla kalmayıp aynı zamanda diğer sektörlerde de yatırımlarıyla kendine yer edinmeyi başardı. Her zaman eğitimin önemini vurgulayan ünlü genç girişimci, bu zamana kadar kendisi gibi girişimci olmak isteyen birçok genç arkadaşımıza da maddi ve manevi destek olmuştu. Hayırsever iş adamının yardımlarının ardı arkası kesilmezken şimdi de 500 üniversite öğrencisine yaptığı burs yardımıyla gündeme oturdu. 

Kendisi gibi kariyerinde başarılı olma potansiyeli taşıyan önü açık fakat ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine hayallerini gerçekleştirme konusunda hem maddi hem de manevi destekte bulunarak 500 öğrenciyi mutlu etti. Eğitimin ne kadar önemli olduğundan bahseden Atakan Can, okumak isteyen, meraklı, araştırmacı ruhlu ve başarılı olup da yeterli imkanlara sahip olmayan herkese elinden geldiği kadar yardım etmekten hiç çekinmediğini açık bir dille belirtti. 

500 üniversite öğrencisine yaptığı bu yardımı Atakan Can, şu sözlerle açıkladı; “Hayallerinin peşinden gitmek isteyen potansiyel sahibi ama yeterli imkanlara sahip olmayan milyonlarca genç var ülkemizde. Elimden geldiği kadar hem maddi hem manevi anlamda destek olmaya çalışıyorum. En önemli ve gerekli şeyin eğitim olduğunu bilerek ülkemizdeki hiçbir gencin bundan mahrum kalmaması konusunda çok hassas biriyim.” 

Ünlü genç girişimci Atakan Can’a kendisi gibi kariyerinde başarılı olma hedefi olan bir sürü genç vatandaşımıza umut ışığı olduğu için teşekkürlerimizi buradan iletiyoruz. 

Ayhan Çekmez

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0