Giyinme Odası Nasıl Olmalı?

Bu yazımız içerisinde sizlere giyinme odalarından bahsetmek istiyoruz. Son dönemlerde yapılan konut projeleri içerisinde sıkça yer verilen giyinme odaları, hayat standartlarımızı artırmak için fazlasıyla önemli bir yerde bulunmaktadır.

Giyinme Odası Nasıl Olmalı?

Bu yazımız içerisinde sizlere giyinme odalarından bahsetmek istiyoruz. Son dönemlerde yapılan konut projeleri içerisinde sıkça yer verilen giyinme odaları, hayat standartlarımızı artırmak için fazlasıyla önemli bir yerde bulunmaktadır.

Ev içerisinde kıyafetler konusunda düzeni sağlayacak tüm ayrıntılar yaşamımızı daha da kolaylaştıran ve önem vermemiz gereken gereklilikler arasındadır. Yaşam alanlarımız içerisinde düzeni oluşturan en önemli şeylerden bir tanesi de depolama alanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Giyinme odasında da aynı önem kendisinden fazlaca söz ettirmektedir. Giysi alanında çok fazla çeşitlilik ve detay yer almasından dolayı bu alanları akıllıca çözmek gerekmektedir. Dolap derinlikleri konusunda, mobilyasında kullanılan malzemeye kadar her şeyin doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

Tasarlama Aşaması

Giyinme dolapları tasarlanırken detaylar son derece önemlidir. İlk olarak kullanılacak olan kişinin boy ölçüsüne göre depolama alanları yaratmak önemli konular arasındadır. Giyinme odaları içerisinde bulunanher alanın kullanılması gerekmektedir. Bu konuda özellikle yüksek yer alandolap modelleri için kullanılan asansör askı uygulamaları da sıkça tercih edilmektedir. Hazır dolap sistemleri ile beraber alanlarda, kişiye özel modül tasarımlarını yerleştirmek, insanların giyim tarzı ve stiline göre ayrıntılar oluşturmak gerekmektedir. Standart ihtiyaçlarımızı depolayabildiğimiz modüler dışında, Raf aralık boyutlarının, modülerin, çekmecelerin ve aksesuar alanlarının kişiye göre oluşturulup ihtiyaçlarına göre doğru şekilde tasarlanması hem kullanım açısından hem de düzen konusundaönemli konular arasındadır. Genel olarak kişiye göre tasarlanmış olan giyinme odaları her zaman amacına yönelik hizmet etmektedir.

Mobilya Seçimi

Mobilya seçimlerinde çok fazla alternatif yer alsa bile gibi parlak renklitasarımlardan ziyade daha masif ve doğal çeşitler giysilerinizin zarar görmesini eve gelen en engellemektedir. Bu nedenle bu tasarımları tercih etmenizi sizlere öneriyoruz. Kapak kullanılmadan ortaya çıkarılan açık raf sistemleri günümüzde giysiyi depolamakonusunda tercih edilirken, kürk, manto ya da buna tür benzermodeller için kapaklı dolap tercihikoku açısından önemli konular arasındadır. Bunun nedeni bu tür çeşitler kapalı alanlarda yer almaktadır. Renk olarak ahşap tasarımlar tercih edilse bile açık renk kullanmanız daha ferah ve sahip buca eve gelen ğunuz eşyalarınızı daha net görebilmenizi sağlamaktadır.

Bununla beraberçok sayıda ayna kullanmak giyinme odaları içerisinde şıklık kattığı kadar, yarattığı yansıma özellikle beraber daha düzenli hissetmenizi sağlamaktadır. Ayrıntılara dahil edeceğiniz renklerde dolaplarınızın tasarımını eve gelen en değiştirmektedir. Aksesuar takı dolabınızda farklı bir form yada renk giyinme odaları içerisinde dinamik bir hava katmaktadır. Giyinme odaları içerisinde bir diğer dikkat edilmesi gereken konular arasında aydınlatma seçenekleri yer almaktadır. Özellikle lokal aydınlatma ünitelerini bu alanlarda uzak tutmak gerekir. Direk olarak yansıtan giysi dolabı  aydınlatma seçenekleri bu alanlar son derece uygun seçenekler arasındadır. Çok loş ya da çok parlak ışıklar da giysi konusunda yanlış seçim yapmanıza neden olabilmektedir. Bu nedenle gün ışığı yansımalı aydınlatma ünitelerini tercih edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0