Hayatınızı Eğlenceli Hale Getirecek 14 İlginç Gerçek

Demek eğlenceli bilgileri seviyorsunuz? O halde şanslısınız. Sizin için hazırlamış olduğumuz birbirinden eğlenceli ve farklı bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

Hayatınızı Eğlenceli Hale Getirecek 14 İlginç Gerçek

Demek eğlenceli bilgileri seviyorsunuz? O halde şanslısınız. Sizin için hazırlamış olduğumuz birbirinden eğlenceli ve farklı bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Hiç dünyada kaç kez adım attığınız merak ettiniz mi? Ya da en küçük kemiğimizin vücudumuzun hangi bölgesinde olduğunu? İşte buna benzer çok ilginç çok enteresan onlarca bilgiyi sizlere özel hazırlamış bulunuyoruz. Günlük hayatta bazen bu enteresan bilgiler işinize yarayabilir bazen de ters etki yaratabilir.

 

Şimdi hayatınızı daha eğlenceli hale getirecek rastgele hazırlanmış bilgileri anlatmaya başlıyoruz. Sandalyenize kurulun, rahatlayın ve bu harika listenin tadını çıkarın.

 

Kafanızı Duvarı Vurarak Kalori Yakmak mı?

 

1 saat boyunca başınızı bir duvara çarpmanın 150 kalori tükettiğini duymuş muydunuz? Alternatif olarak köpeğinizle 45 dakika yürüyebilirsiniz bu da ortalama 150 kaloriye denk geliyor ve en azından daha az bir acı verir.

 

İsviçre'de sadece bir Gine domuzu bulundurmak yasaktır. Bunun nedeni gine domuzlarının sosyal hayvanlar olmaları ve eğer yalnızlarsa kendilerini kurban olarak görmeleridir.

 

Yılanların Gizemli Özelliği!

 

Çok şaşıracaksınız ama yılanlar tam bir deprem tahmincisidir. 75 mil uzakta olabilecek bir depremi gerçekleşmeden tam 5 gün öncesine kadar hissedebiliyorlar. Yılanlarla ilgili diğer birçok eğlenceli bilgiye göz atmalısınız.

 

Şimdiye kadar ortadan kaldırılan tek hastalık çiçek hastalığıdır. Doğal yollardan elde edilen en son çiçek hastalığı vakası Ekim 1977'de teşhis edildi.

 

Amerikalıları Kafanızda Büyütmemeniz Gereken Bilgi

 

Amerikalı yetişkinlerin yüzde yedisi çikolatalı sütü kahverengi ineklerden geldiğine inanmaktadır. yüzde 7'nin kulağınıza pek hoş gelmediğini tahmin edebiliyorum çünkü aslında 16.4 milyon Amerikan yetişkinine denk geliyor.

 

Kanguruların kuyruğunu yerden havaya kaldırırsanız atlayamaz lar. çünkü kangurular kuyruklarını zıplarken kullanırlar bu yüzden kuyruklarını yükseltir Seniz dengeleri yok olur ve oldukları yerde kalır.

 

Muzlar Neden Kavislidir?

 

Muzlar neden kavislidir diye hiç düşündünüz mü? Çünkü muzlar güneşe doğru büyürler. yere doğru büyümek yerine güneşe doğru büyümeye çalıştıkları için kavisli bir şekil alır. İşte böyle yerçekimine karşı gelirsen alacağın şekil budur!

 

Sen Git Frizbi’yi Bul Sonra Seni Yakıp Frizbi Yapsınlar!

Hepimizin keyif alarak oynadığı Frizbi'nin mucidi WalterFrederickMorrison yakıldı ve öldükten sonra bir frizbi haline getirildi. Görüyorsunuz değil mi Bir frizbi yapıyorsun ve sonunda seni frisby ye dönüştürüyorlar. kendisi 2010 yılında tam 90 yaşındayken öldü ve ailesi onu yaptı ve küllerini frizbi ye teslim etti.

 

Yaşamımız Boyunca Ne Kadar Tükürük Üretiyoruz?

 

Toplam yaşamınız boyunca ne kadar tükürük ürettiğiniz biliyor musunuz? Ortalama bir insan her gün 1 ile 2 litre tükürük üretir ve bu da yılda maksimum 730 litredir. ortalama yaşam 70 yıldan biraz fazladır ve bu ortalama bir ömür boyunca maksimum 51100 litre tükürük anlamına gelir. O da iki yüzme havuzunu doldurmak için fazlasıyla yeterli.

 

Kutup ayıları tek bir oturuşta 86 tane penguen yiyebilir. Şimdi sesli bir şekilde oha ayı dediğinizi duyar gibiyim.

 

Film fragmanları ilk zamanlar filmden sonra gösterilirdi o yüzden fragman olarak adlandırıldı.

 

Asla bir genç kartalı küçümsemeyin! Çünkü Kartallar genç 1 g'yi öldürebilir ve onunla birlikte gökyüzüne uçabilirler.

 

Kalp Krizi En Çok Hangi Günler Yaşanıyor?

 

Şimdi size çok enteresan bir bilgi daha vermek üzereyim..kalp krizi vakaları genellikle pazartesi günleri gerçekleşir. Tamam bu tam olarak eğlenceli bir bilgi değil ama ilginç. Çünkü kalp krizi vakaları pazartesi günleri yüzde yirmi artar. Ama endişelenmeyin pazartesi günü ile ilgili olumlu ve çok eğlenceli bilgilerde söz konusu

 

Bugün sizinle paylaşacağım son bilgi de, son yıllarda selfie çekerken yaralanan ve ölen insan sayısının köpek balığı saldırısından ölen insan sayısından daha fazla olduğu. O yüzden size yalvarıyorum şu fotoğraf çekme olayını çok fazla abartmayın..

 

Bu ve buna benzer ilginç gerçeklerin paylaşıldığı daha önce hiç duymadığınız bilgilere sahip olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bkz; AribaRiba İlginç Bilgiler

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 06:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0