İş Güvenlik Ayakkabıları Ema Ayakkabı

Avrupa Uyum sürecinde iş alanındaki Avrupai düzene yetişme çalışmalarıyla önem kazanan iş güvenliği şu anda son derece önemli bir noktadadır.

İş Güvenlik Ayakkabıları Ema Ayakkabı

Avrupa Uyum sürecinde iş alanındaki Avrupai düzene yetişme çalışmalarıyla önem kazanan iş güvenliği şu anda son derece önemli bir noktadadır. İş güvenliği için özel olarak üretilen ayakkabılar da bunun bir parçasıdır. Hemen her sektörde böyle güvenlikli ayakkabılar giyilecek durumlar olmasına rağmen

  • İnşaat Sanayi
  • Maden Sanayi
  • Tekstil Sanayi
  • Kimya Sanayi

gibi sektörlerde iş güvenliğinin sağlanması ve buna yönelik uygun kıyafetlerin giyilmesi çok daha fazla önem taşımaktadır.

görüntü itibarıyla eve gelen en normal ayakkabıya benzemektedir. Ancak içerdiği özel teknik donanımlarla bundan ayrılmaktadır. Bunlardan en temeli ayakkabıların antistatik çift yoğunluklu poliüretandan yapılmasındandır. Bu PU denilen teknoloji ise ayakkabının elektrik geçirmesi, kimyasalla teması, ağır cisim düşmesi gibi durumlarda olayın çok daha hafif bir şekilde atlatılmasını sağlamaktadır.

Ağır bir cisim ayakkabı üzerine düştüğünde, yanıcı veya yakıcı bir kimyasalla temas ettiğinde, altından elektrik akımı geçtiğinde elektrostatik yüklenme tahliye metodu ile ayakkabının dışına verilir. Aynı zamanda şok emici özelliği bulunmaktadır ve absorban taban topuk bölgesindeki ekstra emicilik ile konfor sağlamaktadır.

Dış tabanındaki ayakkabının kaplandığı deri topuk şoklarına ve titreşimlere mükemmel denecek kadar emilmesini sağlar. Aynı zamanda özel tasarlanmış bu dış taraf sıvıların hemen akmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

iç tabanındaysa kuru pamuğa oranla 10 kata kadar daha fazla emici bir astar konulmuştur ki bu durum ayakkabının uzun süreli kullanımlarda dahi terlememesine olanak vermektedir. Ayrıca yüksek hava geçirgenliği ile ayakkabının ferah olmasını ve nefes almasını da sağlamaktadır. Çabuk kuruyan yapısı ile devamlı kuruluk hissi vermektedir. Elbette antibakteriyel olması en büyük avantajlarından birisidir çünkü mantar ve bakteriler ayakkabıların içlerinde kolaylıkla üreyebilmektedirler ve bu özellik sayesinde koku oluşumu gerçekleşmez aynı zamanda ayakkabı her zaman sağlıklıdır.

Bu üzerinde CE işareti bulundurur. Bu işaret  ayakkabının EN ISO 20344 Standartlarındaki zorunlu testlere tabi tutulduğunu göstermektedir. Personel koruyucu ekipmanlarının Avrupa Ekonnomik topluluğu tarafından gönderdiği talimatlar doğrultusunda Türk Standartları Enstitüsündeki uzmanlarca test edildiğin göstermektedir.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0