ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi

ISO 27701 belgesi, Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminizi (BGYS) bir sonraki seviyeye taşımanızı sağlar. ISO 27001'in bir uzantısı  ve kardeş kılavuz standardı ISO 27002, ISO 27701, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin nasıl yönetilmesi ve işlenmesi gerektiğine ilişkin ek yönergeler belirler. Kişisel verileri kontrol eden veya işleyen ve bir ISO 27001 BGYS'ye sahip tüm kuruluşlar için geçerli olan bir ISO 27701 PIMS, her boyuttan ve sektörden işletmenin veri korumaya yönelik kapsamlı, riske dayalı bir yaklaşım benimsemesini sağlar.

ISO 27001 standardı ve BGYS, kuruluşların aşağıdakileri yapmasına yardımcı olan bilgi güvenliği yönetimi en iyi uygulaması için bir çerçeve sağlar:

Müşteri ve çalışan bilgilerini koruyun

Bilgi güvenliğine yönelik riskleri etkin bir şekilde yönetin

Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği (AB GDPR) gibi düzenlemelere uyum sağlayın

Şirketin marka imajını koruyun.

ISO 27001 Belgesinin Faydaları

ISO 27701'de belirtilen kontroller ve ilkeler, dünya genelindeki son veri koruma mevzuatında belirtilen ilkelerle uyumludur. Bir ISO 27701 Gizlilik Bilgi Yönetim Sisteminin uygulanması, kuruluşların bu ve diğer düzenleyici rejimlere uygunluklarını göstermelerine yardımcı olur.

ISO 27701 belgesi, bir kuruluşun kişisel verileri nasıl işlediği ve ihlallere karşı nasıl koruduğu hakkında düzenli olarak belgeler üretmesini gerektirir. Şirketinizin veri yönetimiyle ilgili şeffaflık, tüketicilere, çalışanlara, yatırımcılara, müşterilere ve hükümetlere gizliliği ciddiye aldığınız konusunda güvence verir.

En Hızlı ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgelendirmesi, her sektördeki büyük veya küçük tüm kuruluşlar için uygundur. Standart, özellikle bankacılık, finans, sağlık, kamu ve BT sektörleri gibi bilgilerin korunmasının kritik olduğu yerlerde uygundur. Standart, aynı zamanda veri merkezleri ve BT dış kaynak kullanımı şirketleri gibi diğer kuruluşlar adına yüksek hacimli verileri veya bilgileri yöneten kuruluşlar için de geçerlidir. Siz de en hızlı şekilde ISO 27001 belgesi hizmeti almak için hemen EOS Belgelendirme ile iletişime geçebilirsiniz.  EOS Belgelendirme bu alanda uzman bir şekilde hizmetler sunmaktadır. Siz de bu hizmetlerden ve ISO 27001 belgesinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için hemen harekete geçin.

Ayhan Çekmez

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0