İyiliğe ulaşan şefkat eli, Vuslat Derneği

İyiliğe ulaşan şefkat eli, Vuslat Derneği

Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan sıkıntılardan birçok insan etkilenirken, sosyal yardım faaliyetleri büyük önem arz ediyor. Yaşanan sıkıntılara kayıtsız kalmayan Vuslat Derneği, birçok farklı proje ile umut olmaya devam ediyor.

Nitelikli ve manevi yönü kuvvetli nesiller yetişiyor

Yarınlarımızın nitelikli, bilgili, kültürlü ve manevi değerlerine sahip çıkan nesillerle daha aydınlık olacağını vurgulayan Vuslat Derneği, bu kapsamda eğitim çalışmalarına büyük önem veriyor. 2005 yılında kurulan dernek faaliyetlerini genişletmek amacıyla 2016 yılında son derece önemli bir projeye start verdi. Temelleri atılan Dev Külliye projesi hem bir medrese, hem de bir yardım merkezi olması açısından dikkat çekiyor. Projenin hali hazırda tamamlanan üç bloğunda 250 ilim talebesi İslam dünyasına örnek olacak nesiller olarak yetişmeye devam ederken, 1000 yıllık medrese geleneğinin yaşatılması hedefleniyor. Eğitimlerine devam eden talebelerin konaklama, yeme içme, giyim, kırtasiye gibi tüm ihtiyaçları Vuslat Derneği tarafından hayırseverlerinin destekleriyle karşılanıyor. Kapsamlı bir eğitim sürecine tabi olan öğrencilerden istekli olanlar hafızlık eğitimi de alarak ilim yolculuğuna devam edebiliyorlar. Vuslat Derneği’nin eğitime verdiği destek sadece ülkemizi kapsamakla kalmıyor, Afrika ve Asya’da zor koşullar altında ayakta kalmaya çalışan medreselere ve Kur’ân kurslarına da destek sağlanıyor.

Kıtaları aşan iyilik

Vuslat Derneği’nin bir diğer önemli çalışması ise su kuyusu projesi. Afrika ve Asya’nın susuzluk ile mücadele eden bölgelerine, 2019 yılı boyunca 1228 adet su kuyusu açıldı. Açılan su kuyularına hayırseverlerin ismi verildi. Yurtdışında yürütülen bir diğer proje ise kurban bağışı Kurban bayramı dolayısıyla kesilen kurbanlıklar ve sene içerisinde kesilen adak, akika, şükür kurbanları Afrika ve Asya’daki yoksul coğrafyalara umut oluyor.

Derneğin çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak isteyen hayırseverler +90 212 659 28 80 telefon numarasını arayabilir, vuslat.org.tr web sitesini ziyaret edebilirler.

https://www.vuslat.org.tr/

, , , , , , , ,

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0