Kimler Su Kaçağı Bulma Hizmetinden Yararlanmalı

Su kaçağı, su tesisatı yerleştirilen her yerde, her binada meydana gelebilecek bir olaydır.

Kimler Su Kaçağı Bulma Hizmetinden Yararlanmalı

Su kaçağı, su tesisatı yerleştirilen her yerde, her binada meydana gelebilecek bir olaydır. Su tesisatındaki boruların zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı yıpranması, doğru montaj uygulanmaması, işinde uzman olmayan bilinçsiz kişilerin tesisatı oluşturması gibi sebepler sonucu su kaçağı oluşumu kaçınılmazdır. Genellikle boruların ek birleşim noktalarında kötü montaj sonucu oluşan bu problemin iyi ve güvenilir bir usta tarafından su kaçağı tespiti yapılıp, sorunun tekrar etmemesi için profesyonel montaj uygulanmalıdır.

Su Kaçağı Nedir

Günlük hayatımızda kullandığımız tüm ürünler gibi tesisatlarında bir kullanım ömrü vardır. Zaman ilerledikçe tesisattaki suyun basınç seviyesi, suda bulunan kireç, kimyasallar, oluşan küf gibi etkenler tesisatı içten içe çürütürken tesisata dışarıdan gelen bir darbe sonucu oluşan çatlak veya kötü montaj gibi etkenler ile birleşince sonuç olarak su kaçakları oluşması kaçınılmaz oluyor. Bu sebepler ile birlikte hava durumu sebebi ile boruların içinde suyun donması veya tesisat borularının güneş alan bir yerde olup sürekli ısıya maruz kalması, binanın eski ve aynı zamanda tesisatında eski olması, boruların esnemesi, bükülmesi su kaçaklarına davetiye çıkartır.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir, Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Su faturanızda son zamanlarda kullanım artışı yaşamadığınız halde bir yükseliş varsa ve su saatinizde evde bulunan tüm su çıkışları kapalı olduğu halde bir hareketlilik varsa, içinden tesisat geçen duvarlarda bir rutubet ve ıslaklık varsa, banyo, tuvalet ve mutfak gibi seramik yüzey bulunan bölgelerdeki derz dolgular temiz olduğu halde günden güne beyaz renkten sarı renge dönüyorsa ve varsa eğer alt komşunuz tavanlardan su akma sorunun olduğundan şikayet ediyorsa evinizin su tesisatında kaçak var demektir. Tüm bu ön gözlemleriniz ile su kaçağından şüpheleniyorsanız eğer kendiniz bilinçsizce bir işlem uygulayıp daha kötü sonuçlara yol açmadan önce İstanbul su kaçağı tespiti için Boğaziçi Tesisat Firmasını tercih edebilir ve profesyonel ekibinden hizmet alabilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapmak Mümkün

Su kaçağı tespitinde tüm belirtilerin yanı sıra çeşitli tespit cihazları da bulunur. Bu cihazlara sahip olmadığınız sürece kaçağın nerede olduğunu bulmanızın imkanı yoktur. Profesyonel ekiplerce tesisat borularının içine kamera gönderilerek, termal kameralar, sese duyarlı kaçak tespit cihazları ile tesisatın sorunsuz kısmına zarar vermeden su kaçağı tespiti yapılabilir. Bu su kaçağı tespit tekniklerinin yanı sıra en önemli tekniklerden birisi ve olmazsa olmazı dinleme cihazıdır. Dinleme cihazı, termal kamera ile birlikte kullanıldığında su kaçağı olan noktaya adeta nokta atışı yapar. Bu yöntemin aksine nem ölçer ile yapılan tespitler hasar durumuna bağlı olarak çok net sonuçlar vermeyebilir. Kırmadan su kaçağı tespiti için Boğaziçi Tesisat Firmasını tercih edebilir ve profesyonel ekibinden haftanın her günü destek alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

Turan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0