Kırmızı Bültenle Aranan Bir Mahkum Daha Kefaletle Serbest Kaldı

Yunanistan’ın Selanik İstinaf Mahkemesi, Türkiye’nin kırmızı bültenle aramış olduğu ve geride bıraktığımız 13 Nisan’da Yunanistan-Makedonya sınırındaki Evzonon hudut kapısında el geçirilen eski Kuşadası Marinası Müdürü olan Haydar Mengi’yi “Avrupa’da yasal olarak ikamet ettiği” belirtilmesi üzerine 20 bin Euro kefaletle serbest bıraktı.

Kırmızı Bültenle Aranan Bir Mahkum Daha Kefaletle Serbest Kaldı

Yunanistan’ın Selanik İstinaf Mahkemesi, Türkiye’nin kırmızı bültenle aramış buca eve gelen ğu ve geride bıraktığımız 13 Nisan’da Yunanistan-Makedonya sınırındaki Evzonon hudut kapısında el geçirilen eski Kuşadası Marinası Müdürü olan Haydar Mengi’yi “Avrupa’da yasal olarak ikamet ettiği” belirtilmesi üzerine 20 bin Euro kefaletle serbest bıraktı.

Türkiye’de Turban skandalıyla gündemde geniş bir şekilde yer bulan ve hakkında netleşmiş hapis cezası olan Mengi’nin tutukluluk durumuna yönelik itirazı, dün Selanik İstinaf Mahkemesi’nde masaya yatırıldı.

Mengi ifadesinde, Türkiye’de aleyhindeki mahkeme kararının siyasi şekilde ilerlediğini ve gördüğü baskılardan dolayı Türkiye’den ayrıldığını iddia etti. 24 Haziran seçimlerinde Demokrat Parti’den (DP) milletvekili adayı buca eve gelen ğunu öne süren Mengi, Yunanistan’da siyasetçi dostlarının yer aldığını ifade ederek, Yunanistan’da kalmak istediğini, parası buca eve gelen ğunu ve turizm sektöründe yatırım meydana getirme düşüncesi içerisinde buca eve gelen ğunu söyledi.

Selanik İstinaf Mahkemesi, Mengi’nin daimi ikamet yerinin Yunanistan olarak gözüktüğünü, yurt dışına çıkma yasağı ve Atina’da 30 günde 2 defa karakola vararak imza atması koşulu vererek 20 bin euro kefalet karşılığında serbest bırakılması yönünde karar verildiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0