Kombi Sıcak Su Açıldığında Çalışmıyor

Kombi cihazları yaşam alanlarında sadece ısınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan cihazlar değildir

Kombi Sıcak Su Açıldığında Çalışmıyor

 

. Kombilerin ekonomik olmasını sağlayan doğalgaz yakıtının yanı sıra tüm mekanı ısıtabiliyor olması ile birlikte sıcak su ihtiyaçlarını da aynı anda karşılayabiliyor olmasıdır. Bu noktada mutfak ve banyoda kullanılan tüm sıcak su ihtiyacının karşılanabilmesine yardımcı olan kombiler ile çok daha verimli ve çok daha ekonomik bir kullanım sağlanabilmektedir. Ancak bazı hallerde kombi sıcak su açıldığında çalışmıyor sorunu ile karşı karşıya kalınabiliyor. Sıkça görülebilen kombi arızalarından birisi olan kombi sıcak su açıldığında çalışmıyor sorunu ile karşı karşıya kalındığında merkezi uzman kadrosu ve güncel teknolojiye entegre servis altyapısı ile kurumsal kombi servisi hizmetleri sunuyor.

 

Kombilerde sıcak su açıldığında dahi normla şekilde peteklere de su atımının devam ediyor olması gerekir. Böylelikle hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacı bir arada karşılanmış olur. Ancak bazı arızalardan kaynaklı olarak kombi sıcak su açıldığında çalışmıyor sorunu meydana gelebiliyor. Çekmeköy Ferroli Kombi Servisi merkezinin uzman kadrosu kombi sıcak su açıldığında çalışmıyor sorununa yönelik olarak 3 farklı olasılığı değerlendirmektedir. Buna göre ilk önce personeller tarafından kombinin akış anahtarı kontrol edilir. Çünkü bedava bahis akış anahtarı parçasında bir arıza meydana gelir ise kombi sıcak su açıldığında çalışmayı kesebilir. Bu çerçevede de çözümün sağlanabilmesi için akış anahtarı parçası yenisi ile değiştirilmektedir. Eğer akış anahtarı parçasında bir problem bulunmuyor ise ikinci olasılık olarak kombinin diyafram parçasında delinme meydana gelmiş olabilir.

 

Kombi diyafram delinmesi durumunda yine sıcak su açıldığında kombi çalışmayı kesebilir. Bu tip durumda ise diyaframın yenilenmesi en etkili ve en doğru çözüm yaklaşımını oluşturur. Kombinin diyafram delinmesi şeklinde bir problemi de bulunmuyor ise arıza son ihtimal olarak emniyet termostatı atmış olabilir. Bu durum genel olarak emniyet termostatı parçasının arızalanmasından kaynaklı olarak meydana gelebilmektedir. Bu durumda emniyet termostatının değiştirilmesi gerekir. Ancak Ataşehir Ferroli Kombi Servisi merkezi uzman personellerinin bu tip arızalardaki deneyimleri ışığında emniyet termostatı parçasının atmasına neden olabilecek altta yatan nedene ilişkin olarak da değerlendirme ve kontroller yapılır. Eğer burada bir sorun varsa yine atma eylemi meydana gelebileceğinden, bu etkenden de ortadan ılır.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 22:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram ŞİMŞEK
Bayram ŞİMŞEK - 1 yıl Önce

Sicak su vermiyo kombi

SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0