Koronavirüs Salgını Sonrasında Bu Yaz Otellerde Neler Değişecek?

Corona virüs salgınıyla birlikte yaşam alanlarımızda birçok değişiklik yapılacak. Turizm sezonu başlarken özellikle oteller ve plajlarda yaşanacak değişiklikler hakkında uluslararası yönergeler yayınlandı. Otele giriş-çıkış işlemlerinizi kendi başınıza yapmalısınız.

Koronavirüs Salgını Sonrasında Bu Yaz Otellerde Neler Değişecek?

Corona virüs salgınıyla birlikte yaşam alanlarımızda birçok değişiklik yapılacak. Turizm sezonu başlarken özellikle oteller ve plajlarda yaşanacak değişiklikler hakkında uluslararası yönergeler yayınlandı.  Otele giriş-çıkış işlemlerinizi kendi başınıza yapmalısınız.  Bavulları taşıyan bellboylar artık görev almayacak. Konuklar anahtarsız ve temassız giriş-çıkış ile az sayıda kişiselleştirilmiş etkileşim yaşayacak. Aracınızı park edecek vale hizmeti de diğerleri gibi bu yaz itibariyle geçici olarak durduruldu.

Otel asansörlerini en fazla 4 kişi kullanacak.  metrekare hesabına göre bu 2 kişiyle sınırlandırılacak.  Kahvaltı, atıştırmalık, ikindi büfesi ve mini bar uygulaması kalktı.  SPA, hamam, havuz gibi ortak etkileşimin yoğun olduğu mekanlar geçici olarak kapalı olacak.

Plajlarda uygulanacak sosyal mesafe-fiziki paylaşım alanı animasyon filmi ile otel sahibi ve işletmecilerine duyuruldu. Dezenfekte için kullanılacak kimyasallardan, ultraviyole temizlik araçlarına, kapı girişlerinde müşterilerin ateşlerini ölçecek tarama cihazlarından, odalarındaki havalandırma tertibatının filtresine kadar pek çok farklı önleme ilişkin standartlar uluslararası kamuoyu ile paylaşıldı.

Yönergeye göre,  konuk odaları ve ortak alanları temizlemek için elektrostatik püskürtücüler ve ultraviyole teknoloji ürünler kullanılacak. Konukları ve otel personelini ayırmak için ön masalarda pleksiglas bariyer zorunluluğu getirildi.  Tüm bu önlemler ne kadar tatile çıkacak olan insanların canını sıksa da salgının 2. Dalgasının yayılmasını önlemek için alınmaktadır. Tatile çıkacak olanlar tüm bunlara kendisini hazırlayarak çıkmalıdır.

seyfullah

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pınar Yıldız
Pınar Yıldız - 1 yıl Önce

Uzmanlar koronavirüs aşısı bulunmadığı sürece önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini söylemektedirler. Diğer ülkeler 2. dalgadan korkmaktadırlar ülkemize 2.dalga veya önümüzdeki kış aylarında tekrarlayacak olursa Gıda ürün tedarik zinciri bozulmayacaktır. Uzun mesafe nakliyat yapanlar havayolu ekipleri ve sağlık görevlileri gerekli önlemleri alarak bizlere güzel çözüm bulacaklardır. Şehirler arası nakliyatyapanlar sebze meyve ve diğer gıda alışverişin devam etmesi için çalışmalarına devam edecektir. Her platformda bu şekilde bilgilendirme yapılması insanlarımız için önemli olduğunuz düşünmekteyim.

SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0