KPSS Başvuru Ücretinde Değişiklik Olmayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı olarak görevini sürdüren Prof. Dr. Mahmut Özer, Kamu Personel Seçme Sınavı'nın en büyük katılımlı sınav olduğunun altını çizerek, buraya başvuru ücretlerinde geride bıraktığımız 2017 senesine kıyasla herhangi bir değişikliğin gerçekleştirilmeyeceğini ifade etti.

KPSS Başvuru Ücretinde Değişiklik Olmayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı olarak görevini sürdüren Prof. Dr. Mahmut Özer, Kamu Personel Seçme Sınavı'nın en büyük katılımlı sınav ğunun altını çizerek, buraya başvuru ücretlerinde geride bıraktığımız 2017 senesine kıyasla herhangi bir değişikliğin gerçekleştirilmeyeceğini ifade etti.

ÖSYM Başkanı Mahmut Özer, meydana getirmiş ğu bilgilendirmesinde, KPSS lisans başvurularının bugünden itibaren alınmaya başlandığını hatırlatarak, bu başvuru sürecinin ise 21 Mayıs'a kadar devam edeceğini 6 Haziran'ın ise geç başvuru günü olarak belirlendiğini söyledi.

Tüm adaylar adına zorunlu tutulan KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Testi'nin 22 Temmuz'da sabah oturumunda meydana getirileceğini ifade eden Başkan Özer, Eğitim Bilimleri Testi'nin aynı gün öğleden sonra oturumunda, Alan Bilgisi Testlerinin 28-29 Temmuz tarihlerinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin (ÖABT) ise 5 Ağustos tarihinde uygulanacağını anımsattı.

Prof. Dr. Mahmut Özer, Kamu Personel Seçme Sınavı başvurularına alakalı olarak, "KPSS, ÖSYM'nin yapmış ğu sınavlar içerisinde en büyük katılımın yaşandığı bir sınav. Sınav başvuru ücretlerinde 2017 senesine kıyasla bir değişiklik yapmadık." sözlerini söyledi.

Bu açıklamalar doğrultusunda, Kamu Personel Seçme Sınavı Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavlarına başvuru ücreti 60'ar Türk Lirası, alan bilgisi sınavlarına başvuru ücreti ise 40'ar Türk Lirası olacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0